Fudbaleri Srbije savladali su Crne Goru u Podgorici rezultatom 2:0 u utakmici 2.kola grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Oba gola postigao je Dušan Vlahović u finšu meča

Najpre je u 78.minutu Tadić uposlio Mladenovića, ovaj zavrnuo za Vlahovića, koji rezantnim udarcem u dalji ugao matira Mijatovića.

Drugi gol Vlahović je postigao dubokoj nadoknadi vremena nakon kontre Srbije i odbitka.

Utakmica koja je iščekivana sa velikom pažnjom potpuno je razočarala.

U Podgorici je tokom dana, a i na tribinama stadiona Pod Goricom viđen pravi spektakl, ali smo na terenu videli pravu uspavanku.

Pored gola najbolju priliku za Srbiju propustio je Mitrović u 29. minutu, a za domaćina Jovetić u 56.

U drugom meču Mađarska je ubedljivo savladala Bugarsku sa 3:0

Nakon dve odigrane utakmice Srbija je prva na tabeli sa 6 bodova, Crna Gora i Mađarska imaju po 3, s tim što Mađari imaju meč manje.

Bugarska i Litvanija su bez bodova.

KRAJ MEČA!

Drugo poluvreme:

90. minut - Utakmica je produžena za 5 minuta

89. minut - Umesto Tadića u igri je Eraković

87. minut - Pokušao je Camaj, šutirao je iz šesnaesterca, šutira preko gola

85.minut - Izlazi i Mitrović u igri je Račić. Stojkovič pojačava vezni red

80.minut - Stojković pravi izmenu, umesto Grujića u igri je Lukić

78. minut - GOOOL, 0:1, VLAHOVIĆ! Tadić je uposlio Mladenovića, ovaj zavrnuo za Vlahovića, koji rezantnim udarcem u dalji ugao matira Mijatovića.

76. minut - Umesto povređenog Šćekića nekadašnjeg igrača Partizana u igri je Lončar

70. minut - Pokušao je Vlahović, ali spetljao u izglednoj situaciji.

67. minut - Savić je u poslednji čas reagovao ispred Vlahovića i sprečio vođstvo Srbije.

64. minut - Živković je uneo živost po desnoj strani, pokušava da uposli Vlahovića i Mitrovića, ali defanzivni domaćih za sada odolevaju

61. minut - Srbija pokušava da nametne inicijativu, Crnogorci vrebaju iz kontre

58. minut - Živković je dobio žuti karton zbog prigovora.

56. minut - Najbolja prilika za Crnu Goru, nakon brze kontre šutirao je precizno Jovetić, ali Vanja sjajnom reakcijom sprečava siguran gol.

48. minut - Crna Gora je slično kao i u prvom poluvremenu vrlo ofanzivno ušala u nastavak meča.

- Selektor Srbije Dragan Stojković očigledno nezadovoljan igrom svoje ekipe, napravio je dvostruku izmenu u poluvremenu. Umesto Ilića i Đuričića u igri su Vlahović i Živković

46. minut - Utakmica je nastavljena

- Na tribinama spektakl, na terenu uspavanka, u najkražem siže prvog poluvremena. Crna Gora je bolje ušla u meč, delovala opasnije ali bez pravih prilika. Sa druge strane Srbija vrlo jalova, jedinu parvu šansu imao je Aleksandar Mitrović, ali je šutirao pored gola.

45. minut- Prvo poluvreme produženo je za dva minuta

41. minut - Prinudna izmena u Crnoj Gori umesto povređenog Tomaševića u igri je Šipčić.

38. minut - Preuzela je Srbija inicijativu, ali nikako da prođe završni pas

34. minut - Crnogorci su izuzetno motivisani, bore za svaki pedalj terena

29. minut -Konačno dobra akcija Srbije, lopta dolazi do Mitrovića nakon asistencije Grujića, ovaj se okrenuo šutirao silovito, ali lopta prolazi pored leve stative golmana Mijatovića.

27. minut - Orlovi nemaju pravu ideju, domaćin za sada deluje opasnije.

24. minut - Srbija pokušava da nametne svoj ritam, uspori ritam utakmice i kroz pas igru dođe do šanse za gol.

19. minut - Crna Gora pokuššava visokim presingom. Nisu se razumeli Vanja i Pavlović, pokušao je Krstović lobom, ali brani golman Srbije

16. minut - Savić je izblokirao šut Grujića koji je završio na travi, ali se brzo oporavio

13. minut - Srbija polako preuzima inicijativu.

10. minut - Dobar pokušaj Vujačića posle kornera, šutirao je glavom lopta odlazi pored gola.

7. minut - Inicijativa Crne Gore na startu meča, bez pravih prilika za sada

3. minut - Prvi pokušaj domaćina, Krstović je šutirao, siguran Vanja Milinković-Savić

1. minut - Utakmica je počela

SASTAVI:

- Veliki broj navijača pokušava bez karte da uđe na stadion. I navijači Crne Gore su u velikom broju su krenuli na stadion.

Podgorica. Stadion: Pod Goricom. Kapacitet: 17.000. Sudija: Klemen Turpin (Francuska). Pomoćnici: Nikola Dano i Tibodo Nijsen (Belgija).

Crna Gora (3-5-2): Mijatović - Tomašević, Vujačić, Savić- -Vešović Savićević, Šćekić, Haksabanović, Marušić - Jovetić, Krstović

Selektor: Miodrag Radulović.

Srbija (3-4-2-1): V. Milinković-Savić - Milenković, Gudelj, Pavlović - Đuričić, Ilić, Grujić, Mladenović - Tadić, S. Milinković-Savić - Mitrović. Selektor: Dragan Stojković.