Prvi put od izbijanja epidemije koronavirusa, od decembra prošle godine u kineskom Vuhanu, nije zabeležena nijedna nova infekcija.
Nacionalna zdravstvena komisija prijavila je 34 nova slučaja u regiji, ali je istaknuto da su svi testirani došli u Kinu iz inostranstva.
Kina je od četvrtka prijavila više od 81.000 zaraženih i više od 3.000 smrtnih slučajeva.
Od 34 "uvezene infekcije" u Pekingu je zabeležen 21 slučaj, što je dnevni rekord za prestonicu Kine.
Second Chinese medical team arrives in Milan#coronavirus #COVID2019 pic.twitter.com/skYNODGoeV
— ivan (@ivan8848) 19. март 2020.
U međuvremenu, više od 300 lekara intenzivne nege iz Kine pristiglo je u Italiju kako bi pomogli u lečenju pacijenata. Zajedno s njima stižu i zaštitne maske, respiratori i druga medicinska oprema.
Međutim, napori Kine da pruži pomoć Evropi, iako su veoma dobrodošli, mali su u poređenju s evropskim zdravstvenim potrebama.
Second Chinese medical team arrives in Milanhttps://t.co/wdZLxRTnOJ
— censored.today (@CensoredToday) 19. март 2020.
Second Chinese medical team arrives in Milan
The second Chinese medical team has arrived in Milan to deliver equipment and help with the fight against the coronavirus. The group ... pic.twitter.com/SHr0cvdI9O
Samo jednoj privremenoj bolnici u Milanu trebaće 500 lekara i oko 1.400 medicinskih sestara za brigu o 400 pacijenata na intenzivnoj nezi.
Većina medicinskih potrepština koje su stigle iz Kine predate su italijanskom Crvenom krstu.
Proteklog dana u Milanu je dočekana grupa od 37 lekara i 20 tona medicinske opreme koja će biti raspoređena u bolnicama širom Lombardije, područja Italije koji je najviše pogođeno zarazom. Inače, prvi tim kineskih lekara iz provincije Sičuan stigao je u Italiju 13. marta.