AKTUELNO

Većina osiguravajućih kuća su u putna osiguranja već uvrstile i pokriće u slučaju infekcije kovidom 19. Ovaj trošak će, međutim, u odnosu na standardno putno osiguranje biti veći za oko 50 odsto.

Slučaj trudnice iz Beograda, koja se zbog komplikacija prošle godine porodila u šestom mesecu trudnoće, tokom letovanja u Turskoj, još jednom je podsetila na značaj putnog osiguranja. Tada je, srećom, uz uplaćenih oko 10 evra, bilo pokriveno lečenje u vrednosti od nekoliko desetina hiljada evra, porođaj, boravak u bolnici, čak i boravak bebe u inkubatoru. Povratak u Srbiju nije bio moguć dva meseca, pa su osiguranici morali da doplate i preko osigurane sume, ali ih je to znatno manje koštalo nego da su putovali bez osiguranja.

Osiguranja za putovanja u Evropi pokrivaju troškove lečenja u slučaju nepredviđenih situacija od 30.000 do 40.000 evra, dok je osigurana suma u slučaju virusa korona, od 5.000 do 35.000 evra.

"Kada se ugovara dodatno osiguravajuće pokriće za osigurane slučajeve kovida 19, uz plaćanje ove dodatne premije osiguranja, pokriveni su troškovi medicinskih pregleda, testiranja u slučaju ispoljavanja simptoma infekcije, zbog hitne medicinske pomoći i dijagnoze infekcije. Obuhvaćeni su i troškovi za lekove, bolničko lečenje, kao i troškovi povratka kući".

Pojedine kompanije su već prošle godine ponudile i dopunsko pokriće za kovid 19, koje, kao i kod standardnog putnog osiguranja, važi za troškove lečenja do 35.000 evra, za šta tvrde da je najveći iznos osiguranja na tržištu.