Lider SRS Vojislav Šešelj, dan posle incidenta sa hrvatskom zastavom u Skupštini Srbije, obratio se novinarima i rekao da će i dalje "pljuvati, gaziti i paliti zastavu hrvatske ustaške drave", ali je glavna tema pres konferencije bila da li se to zaista i dogodilo, jer niko od novinara to nije video.
- E, ovo je prava zavera. Ja hoću novi sudski postupak, a vi kažete nije se desilo. Ne znam šta da vam dogovorim. Zašto bih izmislio? Da li mi baš svi novinari ne veruju? Ima li neko da veruje? - pitao je Šešelj.
Pošto novinari nisu odgovorili, Šešelj je zaključio:
- Niko? E, ovo je je prava novinarska zavera danas. Moraćemo ponovo - rekao je Šešelj.
- Zaista je neverovatno da vi sumnjate da se događaj desio, ali desio se, a čak i da se nije desio, efekat je sasvim solidan - dodao je lider radikala.
On je naveo da je skuptinsko obezbeđenje videlo da se to dogodilo, te da su se radikali "rvali sa njima".
- Članovi delegacije su čuli kad sam im opsovao majku. Prvo sam rekao da sam im zgazio hravstku ustaku zastavu i onda sam im opsovao svima majku ustaku. A šta vi hoćete da kaete, da smo se izmislili, a budale nasele? Pa, to bi bilo izvanredno da je tako, ali nismo izmislili - rekao je Šešelj.
On je pozvao novinare da pitaju ministra unutranjih poslova da li ima snimak sa ulaza u skupštinu.
Prethodno je naveo da "srpske patriote i časni Srbi podravaju ono što su Filip Stojanović i on uradili pred Narodnom skuptinom" i primetio da se posle toga "digla i kuka i motika", te da su reagovali i predsednik Srbije, premijerka i predsednica Narodne skuptine.
- Kaže predsednik - ne može se izvrgavati ruglu zastava nijedne suverene zemlje. E, može, jer pod tom zastavom je izvršena agresija na Republiku Srpsku Krajinu. 200.000 Srba je proterano, a nekoliko hiljada civila pobijeno - rekao je on.
Šešelj je rekao da je SRS ponosna na svoj veliki miting od 6. maja 1992. godine i najavio da će ponovo u "srpskim Hrtkovcima" odrati miting na Đurđevdan.
On je dodao da je skup uredno prijavljen, da će imati redarsku službu i da će to biti miran politički skup nazivajući ga "đurđevdanskim radikalskim urankom".
- Kao što je miran skup bio i 1992. godine, jer ni tada nije bilo incidenata. Nema razloga za zabranu - rekao je Šešelj na konferenciji za novinare u Skupštini Srbije.
Na pitanje da li očekuje da će mu posle presude u Hagu biti oduzet mandat u parlamentu, Šešelj je rekao da za to ne vidi razloga, jer je on tu kaznu već odslužio, te da se to na njega ne odnosi.