Srpski strelci osvojili su danas tri srebrne medalje na Svetskom prvenstvu u Čangvonu, a Zorana Arunović je tim rezultatom ispunila normu za Olimpijske igre 2020. godine u Tokiju.

Arunovićeva se okitila srebrnim odličjem u gadjanju vazdušnim pištoljem. Damir Mikec je osvojio drugo mesto malokalibarskim pištoljem slobodnog izbora na 50 metara, a ekipno srebro u ovoj disciplini pripao je timu Srbije u kome su uz Mikeca gadjali i Duško Petrov i Dimitrije Grgić.

Ona je osvajanjem srebrne medalje s rezultatom od 239,8 krugova ispunila i olimpijsku kvotu i tako srpskom sportu donela prvu 'vizu' za Igre u Tokiju 2020.

Zlatna medalja pripala je Grkinji Ani Korakaki sa 241,1 krugom, dok se bronzanim odličjem okitila Bomi Kim iz Južne Koreje sa 218,8 krugova.

Sem Arunovićeve, vazdušnim pištoljem se takmičila i Bobana Momčilović Veličković, zauzevši 22. mesto. U nadmetanju malokalibarskim pištoljem slobodnog izbora, debitant Duško Petrov je stigao do 12, a Dimitrije Grgić do 22. mesta.