Finalnim mečevima u rukometu I tenisu završeno je Državno finale 11. sezone Plazma Sportskih igara mladih na Zlatiboru. U četvrtoj fazi takmičenja za plasman na Međunarodno finale borili su se rukometaši i teniseri u kategoriji 2010. i mlađi/đe u obe konkurencije.

Na terenima Studentskog odmarališta "Ratko Mitrović" na Zlatiboru igrale su se finalne utakmice u rukometu dok je na teniskim terenima na Zlatiboru održano finale u tenisu.

Mnogo preokreta, lepu igru, borbenost i maštovitost u akcijama videli smo u finalnim mečevima u rukometu i tenisu.

Ekipa Gracije sa Dunava iz Apatina u finalu pobedila je ekipu Kraljevčanke iz Kraljeva.

Konačni rezultat je bio 21 :12 za Gracije sa Dunava. Najefikasnija u ekipi Apatinki bila je Matea Balać sa 15 postigunitih golova.

Finale u muškoj konkurenciji bilo je neizvesno do samog kraja. RK Metalopastika savladala je RK Omladinac iz Gornjeg Milanovca sa 17:15. Najbolji strealac utakmice bio je Mihailo Stojčević iz RK Metaloplastika sa sedam postignutih golova.

Ništa manje zanimljiva nisu bila ni finala u tenisu gde su svoj talenat, umeće i posvećenost igri pokazali pobednici Lazar Đokić iz Prokuplja i Danica Marjanović iz Niša.

Svečana dodela medalja upriličena je u okviru hotelskog kompleksa " Titova vila" na Zlatiboru.

Međunarodna završnica Plazma Sportskih igara mladih održaće se u Splitu od 19-24. avgusta.

Plazma Sportske igre maldih podržavaju MOK,UEFA,FIDE,Fiba I evropska komisija.

Autor: Snežana Milovanov