Novak Đoković je savladao Lorenca Musetija rezultatom 3:2 (7:5, 6:7(6:8), 2:6, 6:3, 6:0) i tako se plasirao u osminu finala Rolan Garosa.

Meč je trajao 4 sata i 37 minuta, a završio je u 3 sata posle ponoći!

Gledali smo u ovom meču sve što tenis ima da pruži. Fenomenalne razmene, preokrete, agresivnu igru, čišćenje linija, a na kraju je kao tokom čitave karijere Novak Đoković izašao kao pobednik!

Počelo je odlično za najboljeg tenisera planete, osvojio je prvi set brejkom u 12. gemu, a delovalo je da je Novak maksimalno naoštren.

Izgledalo je jako dobro po Đokovića sve do kraja drugog seta.

Imao je Novak 4:1 u drugom delu igre, sve je išlo na njegovu vodenicu, ali onda je Italijan ubacio u višu brzinu.

Pogađao je linije, nije bilo lopte koju nije mogao da sustigne, i ušlo se u taj-brejk drugog dela igre.

Imao je tu Novak set loptu, ali je Museti odigrao najbolje kada je bilo najpotrebnije i na šok svih na Šatrijeu uspeo je da izjednači.

Na krilima tako dobijenog seta, nastavio je Lorenco i u trećem koji je rešio u svoju korist rezultatom 6:2.

Kada su svi pomislili da je Novak otpisan, on se poput feniksa izdigao iz pepela i uspeo da dođe do jednog od najvećih preokreta u karijeri.

Nula Musetija u petom setu ne oslikava pravo stanje stvari na terenu, a treba mu odati priznanje za lavovsku borbu.

Bio je ovo jedan od najboljih Novakovih mečeva u istoriji na Rolan Garosu.

Novaka će u osmini finala čekati Fransisko Serulondo koji je napravio iznenađenje pobedivši Tomija Pola.