Reprezentativac Srbije u skijaškom trčanju Damir Rastić zauzeo je danas 68. mesto u trci na 15 kilometara slobodnim stilom na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

On je stazu prešao za 37:47,5 minuta, uz zaostatak od 4:03,6 minuta za prvoplasiranim.

- Bilo je odlično, zadovoljan sam. Dobri vremenski uslovi, dobra i brza staza, skije u redu, ja sam bio u elementu. Staza je veoma zahtevna, tako da izvuče maksimum iz takmičara i ne dozvoljava da čuvaš snagu za kasnije. Nakon svakog uspona koji traži da daš maksimum od sebe, dolazi nizbrdica na kojoj mora dobro da se pazi i nema odmora", rekao je Rastić posle trke - preneo je Olimpijski komitet Srbije.

Zlatnu medalju osvojio je Švajcarac Dario Kolonja vremenom od 33:43,9 minuta, srebro je pripalo 18,3 sekunde sporijem Simenu Hegštadu Krugeru iz Norveške, a bronza Rusu Denisu Spicovu sa 23 sekunde zaostatka.

Kolonji je to četvrto olimpijsko zlato, pošto je u Sočiju pre četiri godine pobedio u klasiku na 15 kilometara i skijatlonu na 30 kilometara, dok je 2010. u Vankuveru bio najbolji na 15 kilometara slobodno.

Današnju trku na 15 kilometara slobodnim stilom završilo je 116 od ukupno 119 trkača.