Najbolji teniser sveta Novak Đoković savladao je Čeha Tomasa Mahača sa 2:1 u setovima ( 6:3, 3:6, 7:6 ) u prvom kolu turnira u Dubaiju.

Tok meča:

Novak se pošteno namučio iako ništa nije ukazivalo na takav epilog.

Đoković je u prvom setu napravio brejk u četvrtom gemu, Čeh odmah uzvratio, ali Novak momentalno pravi novi. Srpski teniser je rutinski sačuvao svoj servis i osvojio prvi set sa 6:3

Međutim u drugom setu Novak je pao, a Čeh zaigrao fantastično. Poveo je 3:0 uz jedan brejk, imao šanse i za drugi. Na 5:3 spasio je brejk loptu za Đokovića i dobrim servisom osvojio drugi set 3:6

U trežem setu prava drama. Đoković je brzo napravio brejk poveo sa 4:1 i kada se činilo da će rutinski privesti meč kraju Čeh se potpuno vratio u meč i izjednačio na 4:4

TREĆI SET:

Meč odlazi u taj-brek gde Novak na klasu i iskustvo dobija meč 7:1

TREĆI SET:

7:6 - Novak osvaja taj - brek i teškom mukom dobija ovaj meč

6:6 - Idemo u taj-brek, Mahač igra fantastičan tenis, mora se priznati

6:5 - Novak se namučio u ovom gemu, ali ipak je uspeo da sačuva svoj servis.

5:5 - Čeh ne posustaje 5:5

5:4 - Đoković odličnim servisom bez izgubljenog poena osvaja vrlo važan gem.

4: 4 - Čeh potvrđuje, brejk, potpuna drama, izjednačenje.

4:3 - BREJK, neverovatni Čeh igra meč života, koristi drugu brejk loptu.

4:2 - Ne predaje se Čeh osvaja gem na svoj servis

4:1 - Đoković je potvrdio brejk, sada je već blizu pobede i plasmana u 2. kolo.

3:1 - Novak je zaigrao kako ume, pravi BREJK bez izgubljenog poena

2:1 - Đoković konačno siguran na svoj servis osvaja ga bez izgubljenog poena.

1:1 - Mahač se povredio u ovom gemu, delovalo je da je iskrenuo zglob, ali je brzo nastavio meč i izjednačio u gemovima

1:0 - Imao je Novak poteškoća u ovom gemu sa prvim servisom, Mahač je igrao sjajno, imao priliku za brejk, ali u tome nije uspeo. Novak vodi sa 1:0 u trećem, odlučujućem setu.

DRUGI SET:

3:6 - Mahač osvaja drugi set 1:1- Čeh je bio nervozan u ovom gemu nije ga išao prvi servis, Novak je imao brejk loptu, ali Mahač ipak uspeva dobrim servisima i forhendom da izjednači u setovima

3:5 - Đoković je nakon 30:30, uspeo da sa dva dobra servisa osvoji gem i ostane u setu. Čeh servira za izjednačenje u setovima.

2:5 - Mahač igra briljantno, fantastični potezi mladog Čeha. Đoković se probudio na 40:0, osvojio dva poena, ipak Čeh sjajnim servisom i volejom završava gem.

2:4 - Đoković uspeva da dobije ovaj gem, ali se vidno muči. Čeh sjajno riternira.

1:4 - Đoković nije na svom nivou u drugom setu, previše neiznuđenih grešaka. Mahač to koristi

1:3 - Novak je spasio dve vezane brejk lopte u ovom gemu i teškom mukom osvojio prvi gem u drugom setu.

0:3 - Čeh sjajan u drugom setu, Novak u problemu

0:2 - BREJK- Čeh je pustio ruku, sjajno parira Novaku, odličnim riternima uspeva da iskoristi prvu brejk loptu i oduzima servis Đokoviću

0:1 - Mahač vodi u drugom setu, pružio je Novak otpor u prvom gemu, ali Čeh je bio siguran na svom servisu.

PRVI SET:

6:3 - Srpski teniser ponovo rutinski osvaja gem na svoj servis, bez izgubljenog poena, pa sada vodi sa 1:0 u setovima!

5:3 - Novak je podigao nivo igre došao do 0:30, Čeh se odličnim servisom vratio i ostao u prvom setu

5:2 - Novak rutinski dobija gem na svoj servis, na korak od prvog sveta.

4:2 - NOVI BREJK ĐOKOVIĆA! Novak se naljutio sa nulom pravi još jedan brejk

3:2 - RIBREJK! Đoković je sa dva asa spasio dve vezane brejk lopte. Međutim greškom iz forhenda dozvolio je i treću, koju Mahač koristi.

3:1 - BREJK! Mahač je napravio dve duple servis greške, plus dve neiznuđene greške, što Đoković koristi i pravi prvi brejk na meču

2:1 - Za razliku od prvog gema Novak lagano osvaja svoj gem servis bez izgubljenog poena

1:1 - Mladi Čeh se nije uplašio Novaka, dobrim servisom osvaja svoj prvi gem na meču

1:0 - Novak se namučio u prvom gemu. Čeh je odigrao sjajnu skraćenu loptu na 30:15, a potom je Novak na 40:30, čist zicer poslao u aut. Ipak Đoković na iskustvo rešava prvi gem.

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković, protiv Tomasa Mahača igra meč prvog kola turnira u Dubaiju.

Duel protiv kvalifikanta iz Češke biće prvi za Srbina nakon finala Australijan opena i osvajanja 10. titule u Melburnu i ukupno 22. grend slem trofeja.

Takođe, ovo će biti i prvi meč Đokovića i Mahača koji trenutno zauzima 130. poziciju na ATP listi.

Dvadesetdvogodišnji Mahač je krajem 2022. godine ušao u top 100, tačnije stigao je do 97. mesta što je njegov najbolji rezultat.

Prema podacima na sajtu ATP tura, u karijeri je na ATP turnirima ostvario devet pobeda uz 12 poraza.

Đoković je ovog ponedeljka oborio rekord Štefi Graf po broju nedelja na prvom mestu ATP liste, pošto je započeo 378. nedelju na prvom mestu.

"Lepo je biti ponovo u Dubaiju, mestu gde često treniram van sezone – destinaciji koja je idealna za nas tenisere u svakom smislu. Kao grad, Dubai nudi toliko puno toga u smislu kulture, zabave, tehnologije – i veoma je inspirativno mesto. Ovdašnji ATP turnir je odavno poznat širom sveta, izglasan za najbolji serije 500 više puta, i uvek ću se rado sećati prve titule koju sam osvojio ovde. Srećan sam zbog podrške koju uživam ovde, uživam u noćnim mečevima i nadam se da ću sa uspehom restartovati svoju sezonu posle trijumfa – ali i povrede u Australiji", rekao je Novak uoči početka turnira u Dubaiju.