Najbolji teniser sveta Novak Djoković plasirao se u četvrtfinale Srbija opena, pošto je posle velike borbe i preokreta pobedio sunarodnika Lasla Đerea sa 2:6, 7:6, 7:6.

Meč prvog i 50. tenisera sveta trajao je gotovo tri i po sata.

Djoković će u u četvrtfinalu igrati protiv Miomira Kecmanovića koji je ranije danas pobedio Australijanca Džona Milmana.

Teška i velika pobeda Novaka Đokovića u svom prvom meču na ATP 250 turniru "Srbija open" protiv fantastičnog zemljaka Lasla Đerea - 2:1 (2:6, 7:6, 7:6). Đere imao zicer pri vođstvu 4:3 u odlučujućem taj-breku, ali loptu zakucao samo u mrežu! Bio je to prelomni trenutak meča.

Treći set:

7:6 - Kraj meča!

6:6 - Đoković lagano osvaja gem, taj-brek odlučuje pobednika!

5:6 - Đere dobija maratonski gem, sa gotovo nebrojenim izjednačenjima! Tenzija na maksimumu!

5:5 - Đoković uzvraća istom merom, prava drama na beogradskoj šljaci!

4:5 - Laslo rutinski osvaja gem i stiče prednost pred samu završnicu meča!

4:4 - Novak uspeva teškom mukom nakon mnogo izjednačenja da sačuva svoj gem servis

3:4 - Đere je odoleo pritisku Novaka i uspeo da ponovo dođe u vođstvo

3:3 - Nakon serije brejkova, oba igrača stabilizovali servis

2:2 - Đoković uzvraća istom merom

1:2 - Laslo ponovo vodi siguran na svoj servis.

1:1 - Neverovatan meč Đere vraća BREJK

1:0 - Đoković pravi BREJK odmah na početku trećeg seta. Đere je verovatno psihički pao, bio je toliko blizu pobede nad prvim reketom sveta.

Drugi set:

7:6 - 1:1 u setovima, Đoković je na iskustvo nakon prave drame uspeo da dobije Đerea 8:6 u taj- breku, napravio je mini brejk pri rezultatu 5:4, Đere je izjednačio na set lopti za Đokovića na 6:6, ali Novak uspeva da slomi Lasla i rezultatom 8:6, osvaja drugi set.

6:6 - Ovog puta Đere se namučio na svoj servis, Novak je stigao do izjednačenja, čak i dve brejk lopte ali dalje nije mogao. Đere koristi drugu gem loptu. Idemo u taj - brek.

6:5 - Đoković je opet počeo gem sa 0:30, ali je opet uspeo nekako da izvuče gem, muči se Novak vidljivo je.

5:5 - Ne odustaje Đere, bez problema osvaja svoj gem servis

5:4- Novak je spasio 0:30 u ovom gemu, i uspeo nekako da povede u drugom setu. Đere servira za ostanak u setu.

4:4 - BREJK Đoković je konačno uspeo kada je bilo najpotrebnije da oduzme brejk rivalu i pokazao zašto je veliki šampion

3:4- BREJK: Đere je ponovo uzeo servis Novaku, treći put na meču, a prvi put u drugom setu.

3:3 - Ne posustaje Đere, opet relativno bez problema uzima svoj servis

3:2 - Đoković se namučio u ovom gemu, Đere stigao do 40:40, ali je ipak dobrim servisom sačuvao servis gem

2:2 - Đere uzvraća istom merom. Đoković nikako da nađe rešenje za Laslov servis

2:1 - Novak ponovo bez problema uzima svoj servis

1:1 - Đere spašava dve brejk lopte u ovom gemu, Novak mnogo odlučniji u ovom setu, ali Laslo siguran na svoj servis.

1:0 - Đoković siguran na svoj servis na početku drugog seta!

Prvi set:

2:6 - Posle dosta izjednačenja, Đere fantastičnom igrom osvaja prvi set!

2:5 - Novi brejk Đerea, na korak je sada do osvajanja prvog seta!

2:4 - Đere uspeva da zadrži prednost u prvom setu!

2:3 - Ponovo dug i težak gem za Đokovića, koji ipak osvaja uz malo sreće!

1:3 - Đere opet siguran na svoj servis, povećava prednost!

1:2 - Uz dosta muke, najbolji teniser sveta konačno osvaja prvi gem. Đere ponovo imao brejk loptu!

0:2 - Đere potvrdio brejk, osvaja gem i na svoj servis!

0:1 - Kakva senzacija na samom početku, Đere zeo gem na servis Đokovića!

Zanimljivo je da se do sada Novak i Laslo nisu sastajali, pa je ovo premijerni okršaj u profesionalnoj konkurenciji. Đere je osam godina mlađi, a trenutno je 50. teniser sveta.