Odbojkašice Srbije plasirale su se u finale Evropskog prvenstva u Beogradu pobedom nad Turskom rezultatom 3:1 (32:34, 28:26, 25:23, 25:13).

Preko 10.000 gledalaca u Areni je uživalo u spektakularnoj odbojci sa obe strane mreže, ali što je za nas još važnije, u fenomenalnoj igri i pobedi izabranica Zorana Terzića. One će u subotu od 20.00 igrati za zlato i odbranu evropske titule osvojene pre dve godine.

Protivnice će biti odbojkašice Holandije ili Italije koje se od 20.00 časova sastaju na istom mestu.

Teško je opisati šta je sve na ovom meču učinila Tijana Bošković, najbolji svetski korektor, oborivši na ovom meču svetski rekord.

Ona je, naime, u prvom setu raspalila po lopti i poslala je na drugu stranu brzinom od 110,3 kilometara na sat. To nikome do sada nije pošlo za rukom u istoriji merenja brzina u odbojci.

Turska je bolje počela i imala je konstantnu razliku na svojoj strani. Tada je selektor Terzić napravio izmenu i umesto Bianke Buše uveo Katarinu Lazović.

To nije uticalo na ishod prvog seta, koji se u neverovatnoj drami rešio u korist gošći rezultatom 34:32, ali je i te kako imalo uticaja na krajnji ishod.

Jer, Kaća Lazović je bila glavni pokretač preokreta Srbije, fascinantnom energijom i igrom u polju, ali i veoma preciznim smečevima kada je to bilo potrebno. U novoj drami u drugom setu krucijalna je bila upravo ta energija sa oba kraja terena, ali i u sredini, gde je blok proradio od momenta kada je Srbija gubila rezultatom 21:18.

Usledila je fantastična serija nakon tajm-auta i drama na razliku ovog puta otišla je na našu stranu.

TOK MEČA:

19:21 - 13:25 – KRAAAAAAAAAJ! Fantastična igra u četvrtom setu i razbijanje Turske za plasman u finale!

19:16 - 13:20 – Pobeda je veoma blizu! Još samo pet poena do finala.

19:13 - 10:16 – Srbija održava ubedljivu razliku na svojoj strani! Publika je veoma aktivna, što je takođe važno.

19:07 - 5:13 – Razgoropadila se Srbija!Šou-tajm u Areni u ovim momentima.

19:05 - 4:9 – Raste prednost Srbije! Samo neka se tako nastavi.

19:04 - 3:7 – Srbija igra sjajno na startu četvrtog seta! Turkinje su pale u igri, posle dva izgubljena veoma neizvesna seta.

18:54 - 23:25 – IDEMOOOOOO! Katarina Lazović nagrađuje sebe za sjajnu igru, ali i celu Srbiju, smečom za osvajanje drugog seta. Spektakularna odbojka u Areni!

18:53 - 23:24 – Razmenile su Milenković i Erdem greške iz servisa! Srbija ima set-loptu!

18:51 - 22:22 – Ne može drugačije da se završi set! Osim neverovatnom dramom u režiji Turske i Srbije.Svaka čast devojkama sa obe strane mreže.

18:49 - 20:21 – Zaustavljena je Karakurt! Dva puta je imala smeč u kontri za vođstvo Turske, ali ne dozvoljava prolaz Mina Popović.

18:47 - 19:19 – Usponi i padovi, usponi i padovi...Sada je Turska u naletu od četiri vezana poena.

18:45 - 15:19 – Koliko požrtvovana igra Srbije! Silvija Popović je sada stigla loptu kod kamere, imala blizak kontakt sa njom, ali je uspela da podigne loptu za Tijanu Bošković koja je poentirala!

18:40 - 13:16 – Ide Srbija na tri poena razlike! U veoma bitnom momentu!

18:38 - 11:13 – Odličan servis Mine Popović! Prvi put Srbija ima dva poena razlike u trećem setu.

18:33 - 7:8 – Vodi Srbija! Odlični servisi Bojane Milenković.

18:30 - 5:4 – Egal početak trećeg seta! Znaju i jedni i drugi da bi ovaj set mogao da bude krucijalan za nastavak meča.

18:21 - 26:28 – TOOOOOOO! Srbija osvaja drugi set i izjednačuje na 1:1!Fenomenalna odbojka i erupcija više od 10.000 navijača u Areni.

18:19 - 26:27 – Kakav poen! Srbija ga dobija posle neverovatne borbe! Karakurt je "upila" nemoguću loptu, potom su se Turkinje spasle od bloka, pa je Karakurt napala, a Silvija Popović se odbranila.I onda Tijana Bošković iz teškog smeča šalje loptu u sam ćošak, praktično na liniju za set-loptu!

18:17 - 26:26 – Sada Milena Rašić! Treća set-lopta je spasena!

18:16 - 25:25 – Opet Tijana Bošković!

18:15 - 24:24 – Tijana Bošković spasava novu set-loptu Turkinja.

18:13 - 23:23 – Ponovo drama!

18:11 - 21:21 – Odgovara Srbija sa tri vezana poena! Ulazimo ponovo u veoma neizvesnu završnicu seta!

18:07 - 19:18 – Ponovo ulazimo u dramu! Terzić traži tajm-aut, Turska ima poen prednosti.

18:05 - 16:16 – Četiri vezana poena Turske! Odličnim blokom stiže do izjednačenja.

18:01 - 12:16 – Srbija u seriji! Odnosno, Turkinje u seriji grešaka i razlika je odmah prisutna.

18:00 - 11:14 – Greška u rotaciji Turkinja! I to u momentu kada je Katarina Lazović promašila servis.

17:56 - 8:11 – Srbija vodi na krilima Tijane Bošković! Ona već ima 19 osvojenih poena.

17:52 - 4:6 – Vraćaju se Turkinje! U ekipi Srbije je potrebno da se još neko uključi u napadačke akcije, osim Tijane Bošković.Čini to povremeno Katarina Lazović, ali mora još neko da se razigra.

17:49 - 0:4 – Sada Srbija sjajno počinje set! I to sa četiri vezana poena. Ovakav odgovor posle onakvog prvog seta je bio preko potreban.

17:45 - 34:32 – Prvi set ipak ide Turskoj! Karakurt je na kraju prelomila jedan od najspektakularnijih setova u istoriji EP.

17:42 - 32:32 – Spašena i sedma set-lopta! Ne da se Srbija!

17:41 - 31:31 – Ima li kraja ovom setu? Srbija je propustila četvrtu šansu.

17:40 - 30:30 – Neverovatno! Ništa ne razdvaja dve selekcije za sada!Šest set-lopti propustila je Turska.

17:38 - 29:28 – Ponovo Turska nadomak osvajanja seta.

17:37 - 27:27 – Igra se i dalje

17:36 - 26:27 – Sada će Srbija imati set-loptu! Prethodno je bila spašena četvrta set-lopta za Tursku.

17:34 - 25:25 – Nastavlja se drama u Areni! Spasla je Srbija i treću set-loptu.

17:32 - 24:24 – Turska propustila dve set-lopte! Velika drama u Areni!

17:30 - 23:22 – Sjajna odbojka u ovim momentima! Obe ekipe igraju sjajno.

17:27 - 20:20 – Ulazimo u dramatičnu završnicu prvog seta! Igra se poen za poen u ovim momentima.

17:24 - 17:17 – Ušla je Katarina Lazović i unela novu energiju! Dobar potez selektora Terzića.

17:22 - 14:15 – Preokret Srbije! Fantastičan blok Maje Ognjenović.

17:19 - 13:12 – Srbija u naletu! Serija 4:0 za potpuni rezultatski povratak.Selektor Turske traži tajm-aut.

17:12 - 11:6 – Opasna serija Turske! Stekle su Turkinje osetnu prednost.

17:12 - 6:6 – Maja Ognjenović razigrava Tijanu Bošković! Izjednačenje u Beogradu.

17:03 - 3:0 – Bolji početak Turske! Dva poena iz servisa, ali sve "zahvaljujući" lošem prijemu naših devojaka.

17:02 - Meč je počeo! Srbije počinje u sastavu: Bojana Milenković i Bjanka Buša na pozicijama primača, srednji bloker Mina Popović, tehničarMaja Ognjenović, korektor Tijana Bošković, libero Silvija Popović

16:55 - Odbojkašice su na terenu! Slede himne, najpre Turske, a onda i Srbije.