Srpska teniserka Olga Danilović plasirala se u četvrtfinale VTA turnira u Palermu, pošto je u u dva seta savladal Ukrajinku Katarinu Zavatsku 7:6 (4), 7:5.

U prvom setu dve teniserke su razmenile po dva brejka, Zavatska je čak imala servis za vođstvo od 1:0, ali se srpska reprezentativka vratila i izjednačila. Nedugo potom je odvela set u taj-brejk, u kojem je bila bolja i došla do prednosti.

Drugi set je bio još neizvesniji, brejk pa ribrejk sredinom tog dela igre i dramatična završnica. Danilovićeva je u 12. gemu došla do dve brejk prilike, koje su ujedno bile i meč lopte, drugu je iskoristila i ostvarila važnu pobedu nakon dva i po sata igre.

Borba za polufinale doneće joj pobednicu meča Šuaj Džang – Frančeska Di Lorenco.