Ruska teniserka Anastasija Pavljučenkova plasirala se u treće kolo Otvorenog prvenstva Australije, pošto je danas pobedila Amerikanku Tejlor Taunsend rezultatom 2:0 (7:5, 7:6).Meč je trajao dva sata i osam minuta.

Ruskinja je već u četvrtom gemu prvog seta stigla do brejka i prednosti, ali je američka teniserka uzvratila na isti način i izjednačila na 4:4.

Pavljučenkova je imala četiri set lopte u desetom gemu, ali ih nije iskoristila, te je pitanje osvajača prvog dela igre rešeno tek u 12. gemu kada je Taunsend servirala za ostanak u setu i izgubila gem na svoj servis.

I drugi set je bio vrlo neizvestan. Prva do brejka stigla je Amerikanka, ali je Pavljučenkova vrlo brzo uzvratila ri-brejkom.

Američka teniserka je spasila četiri meč lopte, pa je drugi set završen u taj-brejku.

Sigurna na svom servisu, Ruskinja je obezbedila pobedu i plasman u naredno kolo.

U trećoj rundi igraće protiv Karoline Pliškove.

Nešto ranije Poljakinja Iga Švajntek pobedila je Karlu Suares-Navaro iz Španije s 2:0 (6:3, 7:5).