PANATINAIKOS - PARTIZAN 89:91 (16:31, 25:23, 23:14, 25:23)

4. ČETVRTINA

Meč je trenutno prekinut od strane domaćih navijača! Pristalice Panatinaikosa su nezadovoljne suđenjem počele da ubacuju na teren svakojake predmete, klupa Partizana se povukla bliže terenu jer su i oni bili na udaru navijača.

Partizan ima 10 poena prednosti nešto više od 3 minuta pre kraja utakmice.

40. minut - Potpuni haos u Atini, komedija od utakmice, domaćini su pustili zvuk sirene i muziku u trenutku kada su crno-beli trebali da ubace loptu u igru.

40. minut - Grigonis je promašio trojku, ali je lopta za Panatinaikos 2,1 sekunde pre kraja. Sudije ipak gledaju ponovljeni snimak i vraćaju vreme na 2,4 sekunde. Obradović traži da se ne pravi faul.

37. minut - Radonjić je dobio tehničku grešku. Klupa Panatinaikosa ima jednu tehničku od ranije. Anđušić pogađa bacanje - 78:85. Panter pogađa za tri poena - 78:88.

36. minut - Vilijams vraća trojku - 76:83. On je četvrti dvocifreni igrač Panatinaikosa. Panter je fauliran, do sada je postigao 25 poena, poen manje nego protiv Žalgirisa u prošlom kolu. Promašio je prvo, a pogodio drugo - 76:84. Volters pogađa nove poene - 78:84.

35. minut - Odlični Dante Egzum u solo prodoru, iskoristio je brzinu i visinu - 71:80. Ponitka posle tajm-auta smanjuje na 73:80. Ide trojka Pantera - 73:83.

34. minut - Problem za Partizan, treći faul za Lesora. Ponitka promašuje prvo slobodno bacanje, pogađa drugo - 71:74. Njegovih šest poena. Panter pogađa, prvi poeni u drugom poluvremenu, posle 20 u prvom - 71:76. Egzum jako lepo iz okreta pogađa - 71:78.

33. minut - Ledej u kontri ukucava loptu - 68:72. Laki poeni na drugoj strani za Voltersa - 70:72. Njegovih 15 poena, najefikasniji je u Panatinaikosu. Ledej je fauliran, pogodio je oba bacanja - 70:74.

32. minut - Loša odbrana Partizana, Volters pogađa pod faulom - 67:70. Precizan je - 68:70.

31. minut - Egzum otvara poslednju četvrtinu poenima - 64:70. Ledej pravi treći faul. Bejkon jedan od dva sa penala, ali ofanzivni skok Panatinaikosa - 65:70.

3. ČETVRTINA

30. minut - Lesor je dobio treću ličnu grešku, toliko ima i Madar. Vilijams sa penala smanjuje rezultat na 63:67. Lesor pogađa jedno bacanje - 63:68. Gudaitis se revanširao sa jednim slobodnim bacanjem - 64:68. Ledej je fauliran, promašio je oba bacanja.

29. minut - Gudaitis smanjuje na 59:65. Sjajna četvrtina Lesora, njegovih osam poena u trećoj četvrtini - 59:67. Vilijams iz okreta pogađa težak šut - 61:67.

27. minut - Lesor koristi dva bacanja - 57:63. Anđušić pogađa oba bacanja - 57:65.

26. minut - Grigonis za samo jedan razlike - 57:58. jako važna trojka Anđušića - 57:61.

25. minut - Papajanis postiže svoj deseti poen, Panatinaikos u naletu - 55:58.

24. minut - Vilijams pogađa u kontri - 53:58.

23. minut - Lesor pogađa 2/2 sa slobodnih bacanja - 48:58. Volters sam kao duh, pogađa trojku - 51:58.

22. minut - Bejkon pogađa za tri - 46:54. Bejkon u kontri pogađa za dva, prvi dvocifren igrač u Panatinaikosu i serijua 7:0 domaće ekipe - 48:54. Tajm-aut za Partizan. Lesor na ofanzivnom skoku beleži poene iz druge šanse - 48:56.

21. minut - Volters otvara drugo poluvreme sa dva poena - 43:54.

2. ČETVRTINA

20. minut - Papajanis pogađa za tri poena - 41:51. Egzum ide na prodor i pogađa uz faul - 41:53. Pogađa dodatno bacanje - 41:54.

19. minut - Madar trojkom povećava na 35:48. Ponitka sa penala polovičan - 36:48. Au kakva trojka Kevina Pantera! Njegovih 20 poena - 36:51. Četvrta trojka kapitena crno-belih. Grigonis je ponovo na liniji penala - oba je pogodio - 38:51

18. minut - Klupa Panatinaikosa je dobio tehničku grešku. Panter sa penala povećava rezultat na 35:45.

18. minut - Li sa penala smanjuje - 33:44. Grigonis pogađa za dva - 35:44. Tajm-aut za Obradovića.

17. minut - Li smanjuje sa dva poena - 31:42. Panter nastavlja seriju, njegovih 16 poena - 31:44.

16. minut - Madar pogađa trojku - 28:40. Njegova prva trojka večeras. Papajanis polovičan sa penala - 29:40. Anđušić pogađa svoj prvi šut - 29:42.

15. minut - Papajanis zakucava - 28:37. Publika se probudila u OAKA areni.

14. minut - Ledej pogađa s jedne ruke - 24:37. Bejkon se snalazi pod košem Partizana - 26:37.

13. minut - Papajanis pogađa za dva - 24:35.

12. minut - Sjajno zakucavanje Lesora posle promašaja Egzuma - 19:33. Grigoris pogađa trojku, treća vezana trojka Panatinaikosa - 22:33. Egzum sjajno prolazi i postiže svoje prve poene - 22:35.

11. minut - Volters uz zvuk sirene pogađa trojku - 19:31.

1. ČETVRTINA

10. minut - Panter je ukrao loptu, povukao sjajnu kontru, a onda ponovo asistirao Ledeju - 13:27. Au kakav koš Pantera. Pogodio je trojku u poslednjoj sekundi pod faulom. Njegovih 13 poena i ima dodatno slobodno bacanje. I 14. je upisao - 13:31.

Neverovatan završetak prve četvrtine, Kalaizakis iz svog reketa pogađa trojku - 16:31.

9. minut - Panatinaikos ima čak tri ofanzivna skoka, a Derik Vilijams kažnjava treći ofanzivni skok trojkom - 13:21. Panter pogađa, njegovih 10 poena - 13:23. Ledej koristi sjajnu asistenciju Pantera - 13:25.

8. minut - Ponitka uz zvuk sirene pogađa za dva - 10:20. Ledej je fauliran za dva bacanja. Pogodio je samo drugo - 10:21.

7. minut - Lesor koristi mis meč za 8:17. Panter preko ruke pogađa za tri poena, već osam poena kapitena Partizana - 8:20.

6. minut - Bejkon zakucava u kontri - 6:13. Papapetru u svom prvom šutu pogađa protiv svog bivšeg tima - 6:15. Volters koristi potpuno otvoren put do koša - 8:15.

5. minut - Ponitka posle ofanzivnog skoka smanjuje na 4:13.

4. minut - Ledej posle ofanzivnog skoka pogađa - 2:11. Tajm-aut za Radonjića. Panter pogađa za dva - 2:13.

3. minut - Madar odlično otvara utakmicu - 2:7. Lesor pogađa, Madar je prethodno oteo loptu - 2:9.

2. minut - Panter trojkom povećava vođstvo Partizana na 0:5. Dvejn Bejkon, koji debituje, postavlja prve poene za Panatinaikos - 2:5.

1. minut - Madar dvojkom otvara ovu utakmicu - 0:2.

PANATINAIKOS - PARTIZAN

Hala: OAKA, Atina

Sudije: Migel Anhel Perez, Fernando Roča, Saulijus Rakis

PANATINAIKOS: P. Kalaicakis, Volters, Li, Papajanis, Bohoridis, Vilijams, Bejkon, G. Kalaicakis, Ponitka, Grigonis, Mancukas, Gudaitis. Trener: Dejan Radonjić

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Koprivica, Panter, Papapetru, Egzum, Glas, Lesor, Trifunović, Anđušić, Madar. Trener: Željko Obradović.

Dva vezana trijumfa svakako su veliki stimulans za košarkaše Partizana pred gostovanje Panatinaikosu u utakmici 6. kola Evrolige.

Meč se igra u OAKA centru u Atini od 20.30 časova.

Ono što nije dobra vest po crno-bele jeste činjenica da put Grčke nije otputovao Džejms Naneli, jedan od bitnih šrafova u igri Partizana.

Utakmica u Atini imaće emotivni trenutak kod oba trenera. Domaću klupu predstavlja Dejan Radonjić, doskorašnji trener Crvene zvezde, kome su utakmice protiv Partizana u nacionalnim i regionalnim okvirima praktično CV. A šta reći o emocijama koje navijači Panatinaikosa gaje prema Željku Obradoviću? Aktuelni trener Partizana je vodio ovaj klub od 1999. do 2012. godine i sa "zelenima" osvojio pet Evroliga, 11 titula u Grčkoj i pet Kupova Grčke.

"Verovatno će i novi igrač, Dvejn Bejkon igrati. Ali, to ne znači da se nismo spremali za ostale igrače. Plasman na tabeli ne znači ništa, sve utakmice igrali su u egalu i zaslužuju poštovanje. Moraćemo da odigramo dobar meč ako želimo da budemo na nivou prethodnih igara", poručio je Obradović.

Emotivan meč očekuje i Joanis Papapetru, doskorašnji kapiten Panatinaikosa. Pred duel sa svojim bivšim timom u OAKA areni, Papapetru kaže:

"Biće sigurno težak meč. Oni su sjajan klub i imaju odličan tim. Uvek je teško igrati u OAKA areni i zbog toga moramo da se dobro pripremimo. Naravno, kada god idemo da igramo negde gde je neko od nas igrao, delimo svoja iskustva među sobom sa ciljem da što spremniji dočekamo meč. Sigurno, biće za mene posebna utakmica zbog odnosa koji imam sa Panatinaikosom i odnosa koji klub i navijači imaju prema meni. Radujem se meču", istakao je Papapetru.

Dejan Radonjić nije dobro startovao, grčki tim ima jednu pobedu u pet kola.