Košarkaši Partizana savladali su u utakmici 3. kola grupe A Evrokupa Huventud rezultatom 68:67 (19:17, 15:22, 15:20, 19:8).

4. ČETVRTINA

40. minut - Paaanteeer! Pogađa za dva četiri sekunde pre kraja - 68:67!

40. minut - Ribas pogađa 12 sekundi pre kraja - 66:67.

40. minut - Panter postiže dva poena, Partizan vodi - 66:65. Do kraja 28 sekundi, tajm-aut za Huventud.

40. minut - Sporna situacija ispod koša Partizana 39 sekundi pre kraja. Sudije su dosudile faul od odbrane, ali su nakon gledanja snimka dosudile faul u napadu košarkaša Huventuda. Partizan kreće u napad posle tajm-auta koji je pozvao Obradović.

40. minut - Panter pogađa za dva poena, 53 sekunde pre kraja - 64:65.

39. minut - Kuruc zbog pet penala izlazi iz igre. Para sa linije penala pogađa oba bacanja - 62:65.

38. minut - Smailagić pogađa trojku, digao je Pionir na noge - 62:63. Tajm-aut za Huventud, do kraja je 2:18.

37. minut - Ledej jednom rukom pogađa i smanjuje rezultat na 59:63.

35. minut - Partizan je propustio nekoliko napada da se dodatno vrati u meč. Huventud nema poene iz igre u poslednjoj četvrtini, a prošlo je pet i po minuta, ali pošto su crno-beli izašli iz bonusa sa linije penala uvećavaju prednost. Para je precizan za 57:63.

36. minut - Tomić je ponovo na liniji slobodnih bacanja, promašio je prvo, a pogodio drugo - 57:61.

35. minut - Kuruc je fauliran, pogađa samo prvo - 57:59. Tomić sa linije penala pogađa jedno bacanje, posle četiri i po minuta Huventud postiže prve poene u poslednjoj četvrtini - 57:60.

34. minut - Zagorac je na liniji penala, siguran je - 56:59.

33. minut - Peta lična Dangubića. Ledej je izborio dva slobodna bacanja, njegovih 11 poena - 54:59.

32. minut - Sjajno zakucavanje Smailagića - 53:59. Digao je halu na noge.

31. minut - Zagorac sa linije penala smanjuje vođstvo Huventuda - 51:59.

3. ČETVRTINA

30. minut - Panter ponovo postiže trojku, Birgander na drugoj strani za dva - 49:59 na kraju treće četvrtine. Španci u potpunosti kontroliše meč.

29. minut - Brodzjanski postiže trojku - 46:57.

28. minut - Trojka Pantera - 46:54 posle tajm-auta Obradovića.

27. minut - Tomić uvećava prednost - 43:51. Para pogađa za tri poena, Huventud ima dvocifrenu prednost - 43:54.

26. minut - Vrlo lepo Dalas Mur postiže poene - 43:47. Buskets završava na drugoj strani - 43:49.

25. minut - Tomić poentira, raste prednost Huventuda - 39:47. Koprivica poentira posle ofanzivnog skoka - 41:47.

24. minut - Feliz postiže nova dva poena za Špance - 39:45.

23. minut - Vilis povećava prednost Huventuda - 36:43. Trojka Dangubića - 39:43. Partizanu trebaju lakši poeni, ne snalazi se na postavljenu odbranu Huventuda.

22. minut - Tomić postiže prve poene za svoj tim - 36:41.

21. minut - Kuruc zakucavanjem otvara treću četvrtinu - 36:39.

2. ČETVRTINA

Ledej je sa 10 poena najefikasniji u timu Partizana, po šest su postigli Panter i Mur. U timu iz Badalone Vilis ima devet poena, a Para osam.

Gosti imaju čak 14 asistencija, naspram šest Partizanovih, koji ima i dve izgubljene lopte više.

20. minut - Avramović posle sjajne odbrane koristi dva penala za 34:37. Bek crno-belih je dobio ovacije zbog svoje požrtvovanosti. Feliz flouterom pogađa za 34:39.

19. minut - Zakucavanje Derika Vilisa za 29:35. Mur postiže drugu svoju trojku - 32:35. Para sa linije penala uvećava prednost Huventuda - 32:37.

18. minut - Tomić povećava prednost Huventuda - 27:33. Avramović se upisuje u listu strelaca - 29:33.

16. minut - Ribas postiže trojku - 27:28. Dve vezane trojke Ribasa - 27:31.

14. minut - Dalas Mur cepa mrežicu, Partizan posle ove trojke ponovo vodi - 25:23. Buskets donosi izjednačenje gostima - 25:25.

13. minut - Borozanski vezuje seriju Huventuda, Španci ponovo vode - 22:23.

12. minut - Maronka sa četiri poena smanjuje prednost Partizana - 22:21.

11. minut - Prva trojka za Partizan, deseti poen Ledej - 22:17.

Partizan, Huventud, Evrokup, Pionir, grobari

1. ČETVRTINA

10. minut - Panter pogađa iz teške pozicije, njegov šesti poen - 17:17. Uz zvuk sirene Balša Koprivica iz odbojke ubacuje loptu u koš, Partizan vodi 19:17 na kraju prve četvrtine.

9. minut - Ledej postiže svoj sedmi poen - 15:15. Birgander vezuje četiri poena za svoj tim - 15:17.

8. minut - Huventud prekida seriju Partizana za 13:13. Para u kontri za novo vođstvo Huventuda - 13:15.

7. minut - Partizan je pronašao ritam, u seriji je 11:0, poentiraju Panter i Kuruc za 13:11. Crno-beli su već pri prvom prijemu dva puta uspeli da oduzmu loptu rivalu i lako poentiraju.

6. minut - Zakucavanje Kuruca, zatim osvojena lopta i laki poeni za Ledeja - 9:11.

5. minut - Zek Ledej zakucava pod prekršajem - 5:11.

5. minut - Vilis postiže nova dva poena za Huventud - 2:11. Tajm-aut za Obradovića.

4. minut - Trojka Vilisa za 0:6. Kevin Panter posle tri i po minuta postiže prve poene za Partizan - 2:6. Para novom trojkom donosi sedam poena prednosti za Huventud - 2:9.

3. minut - Para je polovično precizan sa linije penala - 0:3.

2. minut - Huventud je prvi postigao poene u uzavreloj atmosferi u Pioniru, Derek Vilis je pogodio - 0:2.