Košarkaši Partizana savladali su Zadar u 1. kolu ABA lige kao gosti rezultatom 78:73.

TOK MEČA

4. ČETVRTINA

40. minut - Trifunović 11 sekundi pre kraja pogađa sa linije penala -73:77.

39. minut - Panter 90 sekundi pre kraja postiže poene posle solo prodora - 73:76.

39. minut - Drežnjak sa 2/2 sa linije penala vraća Zadar na poen minusa - 73:74.

38. minut - Kakav pogodak Zeka Ledeja, u padu iza leđa, nije ni video koš - 71:74. Zadar ima tajm-aut, do kraja nešto više od dva minuta.

37. minut - Još jednom Dalas Mur, njegove tri vezane trojke. On je sad najefikasniji u Partizanu - 69:72. Karter sa penala smanjuje na 71:72.

36. minut - Jordano petom svojom trojkom vraća Zadar na 67:69. Mavra donosi izjednačenje - 69:69, do kraja tačno četiri minuta.

35. minut - Trojka Mura, njegovih pet vezanih poena, Partizan tačno šest minuta pre kraja vodi sa 62:67.

33. minut - Nova muka za crno-bele, Smailagić je napravio peti faul, još jedan u fazi napada.

32. minut - Novi ofanzivan skok Zadra, Drežnjak iz druge šanse postiže poene i približava Zadar na 61:62.

31. minut - Zadar u naletu na startu poslednje četvrtine Vuković je vezao pet poena za 59:62.

3. ČETVRTINA

28. minut - Još jedna trojka Zeka Ledeja, krilnog centra Partizana - 48:57. Odmah uzvraća Vuković trojkom - 51:57.

27. minut - Sjajno šutira Antonio Jordano, njegova četvrta trojka, drži Zadar - 48:54.

25. minut - Sjajno zakucavanje Trifunovića za 42:52. Na drugoj strani Jordano trojkom smanjuje na 45:52.

24. minut - Problem za crno-bele, Smailagić je napravio faul u napadu, njegova četvrta lična greška.

24. minut - Samilagić prekida nalet Zadra, trojka za 40:50.

22. minut - Partizan ima ozbiljnih problema u skoku. Zadrani su posle ofanzivnog skoka poentirali, vezali četiri poena za 40:45.

21. minut - Prvi šut na meču i odmah trojka Madara - 36:45.

2. ČETVRTINA

Panter je postigao 10 poena, Zagorac osam, Avramović sedam, Trifunović šest, a Ledej pet za crno-bele.

U domaćem timu Luković je najefikasniji sa sedam poena, po šest su postigli Jordano i Bursać.

Partizan ima problem u skoku, samo deset uhvaćenih lopti, po pet u napadu i odbrani. Zadar ima četiri više skoka, devet defanzivnih i pet ofanzivnih. Zadrani imaju osam poena iz druge šanse, sasvim sigurno to je nešto što tim Željka Obradovića mora da spreči u većoj meri.

Dobrom odbranom, posebno u drugoj četvrtini, Partizan je naterao Zadar na 12 izgubljenih lopti, sedam više nego što ih i sam ima.

U domaćem timu Luković je najefikasniji sa sedam poena, po šest su postigli Džordano i Bursać.

Partizan ima problem u skoku, samo deset uhvaćenih lopti, po pet u napadu i odbrani. Zadar ima četiri više skoka, devet defanzivnih i pet ofanzivnih.

18. minut - Minuti u kojima Avramović održava visoku prednost crno-belih. Nova dva njegova poena, ukupno sedam za 33:42.

18. minut - Isplaćuje se sjajna defanziva Partizana, trojka Avramovića i prvo dvocifreno vođstvo Partizana - 30:40.

16. minut - Rade Zagorac je nepogrešiv za sada, 2/2 za tri poena i njegovih osam poena za 30:37.

15. minut - Mur svojim četvrtim poenom donosi Partizanu maksimalnih šest poena prednosti - 26:32.

13. minut - Koš i faul Zagorca, Partizan vodi 26:30.

12. minut - Dve sjajne odbrane Mura i poeni za 23:28.

11. minut - Avramović je je četvrti košarkaš Partizana koji se upisao u listu strelaca, odmah zatim i Rade Zagorac. Njegova trojka za 23:26.

1. ČETVRTINA

Zadar je u finišu četvrtine sa tri trojke uspeo da uhvati priključak, pa je posle 10 minuta igre u dvorani "Krešimir Ćosić" nerešeno - 21:21. Panter je najefikasniji u timu Partizana sa 10 poena, Trifunović je postigao šest, a Ledej 5.

U domaćem timu Uroš Luković i Džordano imaju po šest poena.

10. minut - Trifunović prekida seriju Zadra, 2+1 za izjednačenje - 21:21.

9. minut - Serija Zadra 8:0 kojom prelaze u vođstvo - 21:18.

7. minut - Bursać i Karter vraćaju Zadar u igru, posle trojke Ledeja Zadar stiže do izjednačenja - 18:18.

6. minut - Kevin Panter kao na treningu, postiže svoj 10. poen - 11:15.

5. minut - Razigrani Panter, osam njegovih poena za pet poena viška Partizana - 8:13. Ivan Perinčić, trener Zadra, zove prvi tajm-aut na meču.

5. minut - Prva trojka na utakmici, Trifunović je precizan - 8:11.

4. minut - Panter sa nova dva poena drži minimalno vođstvo Partizana - 6:8.

2. minut - Dobro otvaranje utakmice za Pantera, njegova četiri poena za vođstvo Partizana 6:4.