Košarkaši Partizana osvojili su Kup Radivoja Koraća, pošto su večeras u finalu u Nišu posle produžetka pobedili Crvenu zvezdu sa 85:84.

Partizanu je to treći za redom, a ukupno 16. trofej pobednika nacionalnog kupa.

Zvezda je imala prednost u završnici utakmice, ali je Markus Pejdž prvo iznudio faul Kevina Pantera u napadu, a potom je ponovo nad njim načinjen prekršaj i sa slobodnih bacanja je odveo Partizan u produžetak.

Partizan je u produžetku imao i pet poena prednosti, ali je Zvezda imala napad za pobedu, ali je Lorenco Braun promašio polaganje.

PRODUŽETAK:

Trifunović je promašio oba penala, a Davidovac nije uspeo da pogodi sa preko celog terena i meč je završen pobedom Partizana.

44. minut - 84:85 - Davidovac sa penala vraća na pola koša zaostatka.

44. minut - 82:85 - Štimac sa penala smanjuje zaostatak Zvezde.

44. minut: 80:85 Zvezda ne koristi poklon, promašuju, Partizan je dodao gas, Jaramaz je uspeo da preokrene, sa sedam vezanih poena za plus 5.

43. minut - 80:85 - Trojka Jaramaza, njegov sedmi poen u produžetku!

42. minut - 80:78 - 11 poen Gista na meču! Volden se vratio na parket posle povrede.

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - 78:78 - Pejdž pogađa oba penala, idemo u produžetke...

40. minut - 78:76 - Trojka Pejdža, ima nade za Partizan.

40. minut - 76:73 Braun floterom diže na plus šest. Jaramaz daje trojku! Davidovac za tri! Pejdž dobija 2+1, Partizan još gaji nade.

40. minut - 73:67 Zvezda je na plus 6 na samo minut do kraja.

39. minut - 71:66 - Sjajno prikucava Gist, tajm-aut za Partizan. Volden je izašao iz igre zbog povrede, jedan penal je pogodio Birčević.

37. minut - 64:63 Prava drama u Nišu, Volden je trojkom vratio Partizan u život, pa Braun daje jedno slobodno bacanje, zatim Volden sa bacanja smanjuje na samo poen zaostatka.

35. minut - 63:59 Trojka Brauna i faul pod košem, pa Zvezda ima loptu sa strane, a onda Beron utrčava i daje poen za vođstvo Zvezde.

35. minut - 58:59 Velika borba na parketu Čaira, a ulog je veliki. Ekipe su u egalu i smenjuju se u vođstvu.

34. minut - 56:57 - Gist pogodio posle ofanzivnog skoka, tajm-aut Partizan.

32. minut - 51:57 - Kakva trojka Pejdža uz zvuk sirene iz ugla!

31. minut - 51:54 - Posle koša Pantera, pogađa Veličković na drugoj strani.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 49:52 - Vraća trojku Dženkins!

28. minut - Davidovac pogađa trojku, opet crveno-beli na minimalnom zaostatku.

25. minut - 38:45 Probudio se Džejms Gist i vezao sedam poena čime je uspeo da približi Zvezdu rivalu, ali uzvraća Partizan preko Birčevića i Pejdža koji trojkom diže prednost.

21.minut - 31:37 Zvezda agresivna u odbrani, ali ipak Partizan odmah poentira preko Jankovića.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 31:34 Ne uspeva Zvezda da napravi preokret. Braun je na klupi, Davidovac je preuzeo ulogu poentera i igra leđima protiv Trifunovića od koga je viši,  bori se i Štimac, ali ga Mozli fenomenalno čuva, jer je fizički dominantniji pa ga izgurava iz reketa. Ipak centar Zvezde se snalazi na iskustvo i ima 6 poena i 6 skokova.

Meč je bio prekinut zbog pogrdnog skandiranja Vesni Čović, supruzi Nebojše Čovića pri rezultatu 31:34.

19. minut - 29:34 - Pogađa mladi Trifunović sada.

18. minut - Jaramaz za tri! Kaznio je lošu odbranu Zvezde, a Davidovac uspeva da smanji na 29:32.

17. minut - 26:27 - 11 poen Lorenca Brauna koji je nezaustavljiv.

18. minut - 27:32 - Nova trojka Jaramaza!

16. minut - Neverovatni Veličković pogađa iz jako teške pozicije.

15. minut - Lep prodor i poeni Brauna, 20:25 vodi Partizan.

14. minut - Rade Zagorac poentira, a na drugoj strani Janković blokadom zaustavlja Brauna.

13. minut - Janković brzo stiže do četiri brza poena i povećava prednost na 15:23. Braun donosi poene crveno-belima, trojka Amerikanca.

12. minut - Slab početak četvrtine, Dejan Davidovac polaže za 15:19.

PRVA ČETVRTINA - Partizan vodi posle uvodnih deset minuta rezultatom 19:13

10. minut - 11:18 - Pejdž pogađa pred kraj prvog kvartala!

9. minut - 11:14 - Novi koš Štimca, njegov šesti poen na meču.

8. minut - Kevin Panter za tri, težak šut, ali i pogodak Amerikanca, Volden na drugoj strani za dva.

7. minut - Jaramaz siguran sa poludistance za 6:11.

6. minut - Bili Beron pogađa i dolazi do prvih poena. Na drugoj strani istom merom vraća Veličković.

5. minut - 4:7 - Jaramaz ponovo pogađa za Partizan.

4. minut - 2:5 - Trojka Veličkovića.

3. minut - 2:2 - Prvi koš za Partizan pogodio je Ognjen Jaramaz posle dobre odbrane crno-belih!

2. minut - Serija promašaja na obe strane i onda prvi poeni za Zvezdu, siguran pod košem Vladimir Štimac.

21:00 - Utakmica je upravo počela!

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN

Dvorana: Čair Sudije: Jovčić, Belošević, Nikolić CRVENA ZVEZDA: Panter, Braun, Davidovac, Lazić, Beron, Dobrić, Gist, Jagodić-Kuridža, Dženkins, Simanić, Odžo, Štimac. PARTIZAN: Volden, Zagorac, Pejdž, Mekadu, Stefanović, Jaramaz, Veličković, Birčević, Janković, Tomas, Trifunović, Mozli

20:55 - Sve je spremno za početak finala!