Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u gostima ekipu Asvela sa 83:80 (13:30, 17:19, 34:16, 19:15), u utakmici 18. kola Evrolige.

Zvezdu je do devete povede, a četvrte uzastopne vodio Vladimir Štimac sa 21 poenom, Kevin Panter je dodao 18, a Lorenco Braun 13 poena.

U redovima Asvela, koji ima skor 8/10, najefikasniji je bio Adrijan Pejn sa 17 poena.

Crveno-beli su vrlo loše počeli utakmicu, nisu uspevali da pronađu ritam, pa su već u prvoj četvrtini imali zaostatak od 19 poena, a u finišu druge i 21.

Zvezda je u nastavku zaigrala mnogo bolje, postepeno je smanjivala razliku da bi šest minuta pre kraja, nakon poena Pantera sa linije za slobodna bacanja, i povela prvi put na meču (74:72).

Izabranici Dragana Šakote su u tim momentima kontrolisali dešavanja na terenu, koristili su svaki poklon Asvela pa su, posle trojke Štimca, u poslednja dva minuta ušli sa plus šest - 79:73.

U neizvesnoj završnici bolje se snašla Zvezda. Prvo je Panter napravio veliku grešku i poklonio Lajtiju loptu koji je 15 sekundi pre kraja izjednačio na 80:80, ali se u narednom napadu iskupio - pogodio je trojku 1,9 sekundi pre kraja i doneo svom timu pobedu.

Zvezda u narednom kolu dočekuje Žalgiris.