Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde sastali su se večeras u 158. 'večitom derbiju' na stadionu u Humskoj.

Večiti derbi, 158. po redu, između fudbalera Partizana i Crvene zvezde igrao se večeras na stadionu u Humskoj.

Bez pobednika je završen 158. Večiti derbi, između Partizana iz Crvene zvezde. U 9. kolu Superlige Srbije, na stadionu u Humskoj bilo je 1:1. Poveli su crno-beli golom Rikarda, u 33. minutu, posle solo prodora, a prethodno greške Ričmonda Boaćija. Napadač iz Gane, i povratnik u Ljutice Bogdana se ipak iskupio golom u 74. minutu posle kojeg je bilo mnogo polemike. Glavom je pogodio mrežu najvećeg rivala.

Kako je izgledao meč iz minuta u minut pogledajte u nastavku:

Derbi u Humskoj možete pratiti i putem Klik Tv aplikacije slanjem poruke KLIK na 5500. Više informacija dobićete klikom OVDE.

SASTAVI:

Sudija: Danilo Grujić (Niš)

Partizan: Stojković, N.R. Miletić, Marković, Valijente, N.G. Miletić, Zdjelar, Šćekić, Janković, Pantić, Zakarić, Rikardo.

Crvena zvezda: Borjan, Stojković, Degenek, Babić, Rodić, Čaušić, Krstičić, Kafu, Ben, Marin, Boaći.

UŽIVO

Drugo poluvreme:

Igra se još tri minuta.

86' Gobeljić menja Rodića. Na drugoj strani Urošević umesto Miletića. Zakariću žuti karton zbog zadržavanja igre.

79' Izmena u Partizanu, Nikolić je zamenio Gomeša.

78' Dobra šansa Jankovića. Šutirao je preko gola, pa nezgodno pao i povredio se. Ukazuje mu se pomoć. Nemanja Nikolić menja Rikarda.

74' GOL! Boaći je izjednačio na 1:1. Lopta je celim obimom prešla zamišljenu gol-liniju, iako ju je Stojković izvukao, ali prekasno. Protest igrača Partizana uzaludan. Gol je izazvao ogromnu polemiku. Pogledajte snimak:

63' Boaći u prilici da pripreti Stojkoviću, ali napadač Zvezde je bio u nedozvoljenoj poziciji.

60' Krstičić je oborio Jankovića i dobio žuti karton. Sledi i nova izmena u Zvezdi - Simić je u igri umesto Kafua.

58' Ben šutira, ali direktno u Vladimira Stojkovića, golmana Partizana. Jalova inicijativa.

53' Prečka Partizana sa 25 metara! Kakva bomba Pantića! Puno sreće za Zvezdu.

46' Počelo je drugo poluvreme. Milojević je umesto Čaušića ubacio Jovančića.

Prvo poluvreme:

45' Igraće se dva minuta nadoknade vremena.

43' Posle usmene opomene, Zdjelar je dobio žuti karton.

38' Zvezda pokušava preko neprimetnog Marina, Rodić se dosta trudi. Za sada su svi prilazi golu Stojkovića zatvoreni.

35' Još jedna prilika za Partizan. Gomeš je centrirao, ali je Janković slabo tukao glavom ka Borjanu.

33' GOOOOOL! Partizan u vođstvu, strelac Rikardo!

25' Žuti karton za Zdjelara. Slobodnjak za Zvezdu. Izblokiran prvo pokušaj Rodića. Ponovo Rodić, ali Stojković hvata.

26' Pokušaj Rodića sa desetak metara, Stojković siguran na golu. Kao da Zvezda polako dolazi do igre.

21' Četvrta šansa za Partizan. Nemanja Miletić oslobodio se Stojkovića i odlično šutirao sa petnaestak metara. Brani Borjan. Zvezda potpuno u senci.

17' Nova prilika za Partizan, Pantić posle asistencije Zakarića šutira tik pored gola. Daleko opasniji crno-beli u prvom delu igre, gosti deluju odsutno.

11' Treća šansa za Partizan. Rikardo je pokušao asistenciju glavom, ali je Borjan uhvatio loptu.

10' Zvezda prvi put u poslednjoj trećini terena i odmah šut Gorana Čaušića, ali nekontrolisan, pa završava na severnoj tribini.

6' Janković se oslobodio Babića i izbio sam pred Borjana. Bio je pozicioniran iskosa sa desne strane i samo felš mu je "radio posao". Nažalost po navijače Partizana, lopta odlazi pored desne stative.

4' Partizan je ofanzivniji na početku utakmice. Kao da što pre žele do gola.

1' Već u prvom minutu Partizan je imao šansu za gol posle centaršuta Pantića. Borjan se okliznuo i uspeo da spasi svoju mrežu.

19:00 Derbi je počeo i nadamo se dobrom fudbalu, a kakva je atmosfera bila pred njegov start, pročitajte i pogledajte klikom OVDE!