Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana na stadionu "Rajko Mitić" odlučivali su o tome ko će ove godine biti prvak Srbije.

Crvena zvezda: Borjan, Stojković, Le Talek, Babić, Rodić, Krstičić, Jovičić, Srnić, Ben, Radonjić, Pešić

Partizan: Stojković, Vulićević, N. R. Miletić, Marković, N. G. Miletić, Zdjelar, Pantić, Janković, Đerlek, Tavamba, Ožegović

Zvezda na klupi ima Supića, Frimponga, Račića, Milijaša, Adžića, kapitena Donalda i Gobeljića, a crno-beli Jovičića, još uvek rovitog Tošića, Vakulka, Ivanovića, Sumu, Jevtovića i Uroševića.

KRAJ! CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 2:1!

DRUGO POLUVREME

98'. GOL! 2:1 za Partizan! Ožegović je pogodio sa penala! Nakon gola, došlo do koškanja - Donaldu crveni, Sumi žuti karton.

90' Igra se još šest minuta.

88' Tošić dobro izveo slobodan udarac, ali je Borjan sjajno intervenisao.

87' Žuti kartoni za Stojkovića i Jankovića zbog koškanja.

80' Novo divljanje "Grobara" - gađaju bakljama policajce, redare, fotoreportere, Pokušavaju da pogode i golmana Zvezde.

73' U igri se ništa važno ne događa. Partizan imao slabu šansu, ipak Zvezda i dalje čuva prednost.

69' - Meč se nastavlja posle četiri minuta prekida.

63' Navijači Crvene zvezde i Partizana sukobili su se na zapadnoj tribini. Na delu zapada, bliže južnoj strani stadiona, sa obe strane koriste se baklje i stolice. Žandarmerija brzo reaguje, sprečava teži incident i pravi veliku "tampon" zonu između zapada i juga, a pristalice crno-belih odatle su prebačene na jug.

48' Nemanja G. Miletić se povredio i trenutno mu se ukazuje pomoć. Utakmica se nastavlja i u njegovom odsustvu.

46' Počelo drugo poluvreme.

PRVO POLUVREME

45' Kraj prvog poluvremena. Zvezda vodi golovima Radonjića i Pešića sa 2:0. Crveno-beli su apsolutno dominirali u prvih 45 minuta.

43' "Grobari" zapalili stolice na južnoj tribini. Vatrogasci ušli da gase požar.

39'. Konačno jedna šansa za crno-bele, koji su jedva prešli centar posle drugog gola. Tavamba Ožegoviću, ali loša završnica i Borjan uzima loptu.

30' Panika u ekipi Partizana. Golman spasao svoj gol od Radonjića i totalnog debakla crno-belih već u prvih pola sata.

22' - Nova prilika za crveno-bele, ali su se spetljali na levoj strani terena.

21' NEVEROVATNO! Pešić za 2:0! Ben je sjajno dodao loptu sa leve strane Pešiću, koji je potom samo sproveo u mrežu!

19' GOOOOOL za Zvezdu! Radonjić za prvu promenu na semaforu! On je kroz trojicu igrača Partizana šutnuo, lopta se odbila o stativu i ušla u mrežu!

10' Tri frakcije "Grobara" pevaju tri različite pesme. Svaka grupa peva za sebe, kao da su na različitim utakmicama.

8' Na terenu bez pravih šansi za sada s obzirom na to da je defanziva odlična.

2' - Pripadnici Žandarmerije raspoređene su ispred severne i južne tribine, ali za sada nema razloga da intervenišu.

1' - Upravo je počeo 157. večiti derbi!

18.30 - Početak meča kasni jer se ogroman dim spustio na igralište usled korišćenja pirotehnike sa tribina. Na stadionu je mirno.