Fudbaleri Partizana prekinuli su seriju loših rezultata, pošto su danas u utakmici 26. kola Superlige Srbije savladali Rad 3:1 (1:1).

Pred praznim tribinama u Humskoj, zbog kazne, Partizan je poveo golom Zorana Tošića iz slobodnog udarca u 17. minutu, da bi pet minuta pre odlaska na odmor sa bele tačke izjednačio bivši levi bek crno-belih Vladimir Volkov.

Pobedu i "mirniji san" treneru Miroslavu Đukiću doneli su Saša Zđelar u 70. minutu kada se najbolje snašao posle gužve ispred gola gostiju i Leandre Tavamba u 89. minutu posle sjajne asistencije kapitena Saše Ilića, koji je posle dugo vremena opet bio starter.

U preostalim mečevima Radnički je očekivano slavio u Ivanjici, Čukarički je u Čačku tek u nadoknadi izbegao poraz, a Zemun je golovima iskusnog NIkole Petkovića "preokrenuo" protiv Spartaka u Subotici.

Rezultati 26. kola Superlige: Partizan - Rad 3:1 (Tošić 17, Zđelar 70, Tavamba 89 - Volkov 40. penal), Borac - Čukarički 2:2 (Filipović 19, Knežević 69 - Zorić 53, Mudrinski 90+1), Javor - Radnički Niš 1:3 (Petković 78 - Pavkov 71. penal, 76, Noma 80), Mačva - Napredak 1:0 (Matić 11), Bačka - Radnik 4:2 (Luković 9, 22, Dimitrijević 58, Dodlek 71 - Zlatanović 40, 84), Spartak - Zemun 1:2 (Đuričin 37 - Petković 60, 68), Voždovac - Mladost 0:0.

Od 18 sati sastaju se Vojvodina - Crvena zvezda.

Tabela: Crvena zvezda 66 bodova, Partizan 55, Radnički Niš 49, Čukarički 46, Spartak 40, Voždovac 40, Napredak 40, Vojvodina 37, Mladost 34, Radnik 30, Mačva 28, Zemun 28, Bačka 27, Javor 21, Rad 18, Borac 17.