Fudbalska reprezentacija Španije je uspela da postane prvak Evrope, pošto je sa 2:1 u velikom finalu slavila protiv Engleske i to golom Mikela Ojarzabala u samom finišu meča, čime su pokopali sve nade da se trofej "vrati kući".

Odlična utakmica je viđena, međutim, ona se rasplamsala tek u drugom poluvremenu, gde je prvo Niko Vilijams načeo mrežu u 47. minutu, izjednačio je Kol Palmer u 73. minutu izjednačio, da bi Ojarzabala postigao gol u 86. minutu za konačnih 2:1.

Imala je Engleska veliku šansu odmah zatim, ali, Dani Olmo je napravio ogroman podvig.

Igrač koji je fudbalski ponikao u Dinamo Zagrebu, postojale su indicije da bi mogao da igra za reprezentaciju Hrvatske, ali se praktično u poslednji čas odlučio za Španiju, postao je heroj.

Deklan Rajs je pokušao jednom, Unai Simon je odbrani, onda je pokušao i Guehi, ali je Olmo sa linije izbacio tu loptu.

Autor: Jovana Nerić