U utorak uveče odigrana su prva dva meča četvrtfinala Lige šampiona.

Gledali smo dva spektakularna duela.

U Madridu Siti je poveo već u drugom minutu golom Bernarda Silve iz slobodnog udarca.

Real ekspresno preokrenuo preko Kamavinge u 12. i Rodriga u 14. minutu.

Tim rezulatom se otišlo na poluvreme.

Siti je izjednačio u 66. minutu Fil Foden je fantastičnim udarcem zu rašlje matirao nemoćnog Lunjina

Potpuni novi preokret donosi Gvardiol u 70. minutu, a Valverde u 79. minutu iz voleja postiže konačnih 3:3

U LondonuArsenal je poveo golom Sake u 12. minutu.

Bajern preokrenuo preko Gnabrija u 18 i Kejna u 30. minutu sa penala.

Rezervista Trosar u 76 minutu donosi izjednačenje Arsenal, nakon prelepe akcije. za konačnih 2:2

Revanš utakmice na programu su 17. aprila.

REAL MADRID - MANČESTER SITI 3:3

ARSENAL - BAJERN MINHEN 2:2

TOK MEČEVA:

Drugo poluvreme:

79. minut - MADRID 3:3 - VALVERDE

Potpuna ludnica u Madridu, Real je izjednačio Valverde nakon centaršuta volejom matira Ortegu.

76 - minut - LONDON - 2:2 - TROSAR

Arsenal je krunisao veliku inicijativu, sjajna akcija i realizacija Trosara.

70. minut - MADRID 2:3 - GVARDIOL

Novi neverovatan preokret, Gvardiol postiže sa ivice šesnaesterca treći gol za zvaničnog prvaka Evrope.

66. minut - MADRID - 2:2 - FODEN

Fantastičan gol Fodena, sjajni Englez je šutem sa preko 20 metara ubio pauka u mreži Lunina

56. minut - MADRID

Obostrano otvoren meč, šanse na obe strane, još uvek bez promene rezultata.

56. minut - LONDON

Arsenal žestoko napada u nastavku, Bajern vreba iz kontre da dokusuri domaćina.

46. minut - Nastavljene su utakmice u Madridu i Londonu

Prvo poluvreme:

- Završena su prva poluvremena u Madridu i Londonu.

30.minut - LONDON - 1:2 - KEJN

Potpuni preokret Bajerna,opet je Arsenal olako primio gol. Saliba je oborio Sanea u sesnaestercu, Kejn siguran sa penala.

18. minut - LONDON - 1:1 - GNABRI

Bajern je izjednačio u jeku inicijative Arsenala, Musijala je uposlio Gnabrija, a ovaj matirao Raju. Samo minut pre toga Vajt jer imao zicer da duplira prednost "tobdžija"

14. minut - MADRID - 2:1 - RODRIGO

Rodrigo je pobegao kompletnoj odbrani Sitija po levoj strani i, uz dosta sreće, uspeo loptu da sprovede preko gol-crte.

12. minut - MADRID - 1:1 - KAMAVINGA

Šutirao je sa distance Kamavinga, ali je lopta zakačila Rubena Dijaša i promenila pravac.

12. minut - LONDON - 1:0 - SAKA

Akcija Arsenala po desnoj strani, Haverz je uposlio Saku a ovaj sjajnim udarcem u malu mrežu matirao Nojera.

7. minut - LONDON

Prva šansa za Arsenal, šutirao je Martineli sa ivice šesnaesterca, zamalo pored gola Nojera

2. minut - MADRID - 0:1 - BERNARDO SILVA!

Mančester siti je poveo u Madridu. Bernardo Silva je matirao Lunina iz slobodnog udarca na samom startu meča. Čini se da je golman Reala morao bolje da reaguje. Lukavi Portugalac ga je uhvatio na krivoj nozi.