Prijateljski meč ili ne - nastup Srbije u Moskvi razlog je za brigu! Selekcija Rusije bezmalo tri godine nije odigrala takmičarsku utakmicu, a najjači rival u prethodnom periodu bila je Kenija, do nogu je potukla sastav Dragana Stojkovića Piksija na stadionu "Lav Jašin" i tako pokazala da je pred "orlovima" ogroman posao do početka Evropskog prvenstva - 4:0 (2:0).

Rusija - Srbija

DRUGO POLUVREME

90 +1 minut - GOL, 4:0, SERGEJEV! Sada je gol Rusija je krunisala veliku inicijativu i potpuno ponizila Srbiju.

88. minut - Rusi su postigli i četvrti gol ali je on nakon VAR intervencije poništen.

85. minut - Ređaju se šanse pred golom Srbije, Petrović spašava potpune katastrofe.

82. minut - Velika sreća za Orlove, Zaharijana nakon sjajnog udarca s sa distance pogađa prečku. Petrović je samo pogledom ispratiom loptu.

60. minut - Mitrović piokušava, lopta je otišla pored gola.

57. minut - Posle trećeg gola Piksi odmah reaguje. Ulaze Kostić i Mašović umesto Mladenovića i Zdjelara.

55. minut - GOOOOOOOL - Aleksej Mirančuk postiže treći gol za Rusiju. Sa leve strane, lopta je ubačena u sredinu za napadača Atalante, koji je rutinski pogodio.

53. minut - Umalo šokantan autogol Srbije. Probao je Mladenović da glavom vrati loptu Petroviću posle centaršuta Golovina, ali je tom prilikom umalo postigao autogol.

52. minut - Rusija pripretila u dva navrata, a Mitrović je pokušao nešto da uradi posle centaršuta Mijailovića.

46. minut - Tri izmene izvršio je Dragan Stojković u poluvremenu. Izašli su Tadić, Gaćinović i Živković, a u igri su Mitrović, Sergej Milinković Savić i Mijailović. Srbija sa dva klasična špica u nastavku. I Karpin je menjao. Izašli su Gorškov i Obljakov, ušli Mirančuk i Gorškov

PRVO POLUVREME

45+2. minut - Kraj prvog poluvremena na VTB Areni.

45. minut - Igraće se još dva minuta nadoknade na VTB Areni.

41. minut - Gaćinović pokušava makazicama iskosa ispred ruskog gola, šteta, lopta ide preko gola.

40. minut - Šansa poluvremena za Srbiju. Jović nije uspeo da smanji rezultat, dobar pokušaj, ali sjajna reakcija golmana Safonova. Tadić je asistirao napadaču Milana, a akcija krenula od Gaćinovića.

36. minut - Polušansa za "orlove". Tadić je centrirao, a Pavlović u šesnaestercu glavom loptu šalje preko gola.

32. minut - GOOOOOOOL 2:0 - Osipenko je sproveo loptu u mrežu.

24. minut - Vodeći gol Mirančuka je osokolio Ruse, koji imaju inicijativu.

21. minut - GOOOOOOOOL - Mirančuk siguran sa bele tačke iako je Petrović zakačio loptu, ona je završila u mreži!

19. minut - Penal za Rusiju. Prekršaj Gajića, povukao je Kluseviča za ruku. Posle VAR provele, potvrđen je penal, a srpski defanzivac dobio crveni karton.

10. minut - Rusi kombinovali u našem šesnaestercu Barinov probao da uposli Oblakova, ali golman Petrović stiže do lopte.

8. minut - Živković je uzvratio šutem, kojni obično trese mreže, ali ovog puta lopta je završila pored gola. Sve je krenulo od kapitena Tadića, koji je asistirao brzonogom fudbaleru PAOK.

7. minut - Duga lopta do kapitena Golovina, ali Zdjelar odlično interveniše. Napad koji je "mirisao" na opasnost.

4. minut - Relativno miran početak utakmice, klasično ispitivanje snaga.

2. minut - Nesmotren start Oblakova, Zdjelar je dobio udarac u grudi

1. minut - Utakmica na VTB Areni u Areni je počela. Prvi su sa centra krenuli srpski fudbaleri koji igraju u belim dresovima.

Startne postave:

Srbija: Petrović, Gajić, Eraković, Pavlović, Mladenović, Zdjelar, Lukić, Tadić, Gaćinović, Živković, Jović

Rusija: Safonov, Hlusevič, Osipenko, Siljanov, Volkov, An. Mirančuk, Glebov, Barinov, Golovin, Tjukavin, Obljakov

Pre meča:

Dragan Stojković Piksi u prvoj od dve provere u martu mesecu ima uvid u neke momke koji su u prethodnom periodu imali manju minutažu u dresu reprezentacije, ali tu su i oprobane snage. Selektor je obećao i promenu formacije, pa ne treba više očekivati pet igrača pozadi.

Sa druge strane, Rusima je već neko vreme zabranjeno da igraju zvanične mečeve, kako one kvalfikacione, tako i zvanične prijateljske. Srbija će im definitivno u tom periodu biti najjači rival.