Fudbaleri Rada pobedili su danas u Beogradu ekipu Mladosti iz Lučana sa 1:0, u utakmici 18. kola Superlige Srbije

Jedini gol na utakmici postigao je Đorđe Denić u 39. minutu.

Prvo poluvreme na stadionu "Kralj Petar Prvi" nije donelo mnogo uzbuđenja. Bitka se uglavnom vodila na sredini terena, ali je ipak u tom periodu viđen jedini gol na utakmici.

Posle dobrog kontranapada "građevinara" u 39. minutu i nakon proigravnja Bogdana Mladenovića sa desnog boka, Đorđe Denić je preciznim udarcem sa oko 10 metara savladao Dragana Rosića.

Drugo poluvreme donelo je nešto bržu igru na obe strane, Rad je pokušao da dodje do drugog gola, ali Aleksandar Lutovac nije iskoristio nekoliko dobrih situacija pred golom rivala. Mladost je u poslednjih 20 minuta pritisla domaćina, ali je Darko Dejanović ostao nesavladan.

U drugom meču koji je igran od 15.00, fudbaleri kruševačkog Napretka su u gostima u Surdulici pobedili Radnik sa 3:2.

Bačka je ranije danas pobedila Vojvodinu na svom terenu sa 1:0, dok su Mačva i Javor odigrali 1:1.

Poslednji meč dana odigran je u Nišu, gde je Radnički do nogu potukao Zemun - 4:1. Jedan od četiri pogotka za tim sa "Čaira" postigao je Milan Pavkov, kojem je to 11. ove sezone i to mu je doneo drugo mesto na listi strelaca.

SUPERLIGA 18. kolo

Bačka - Vojvodina 1:0 (0:0) (Luković 70) Mačva - Javor 1:1 (0:0) (Matić 87 - Cvetković 90+6) Rad - Mladost 1:0 (1:0) (Denić 39) Radnik - Napredak 2:3 (0:1) (Purović 87, Micić 90 - Eskić 18, Vukanović 51, Đerić 57) Radnički - Zemun 4:1 (2:1) (Pavkov 9, Arsić 16, Tomić 58, Mrkić 76p - Beljić 34) Nedelja Čukarički - Crvena zvezda 15.00 Partizan - Spartak 17.00 Petak Borac - Voždovac 0:0