Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su na teškom gostovanju u Kruševcu ekipu Napretka rezultatom 1:0 u pretposlednjem kolu Superlige.

Crveno-belima će u poslednjem kolu biti dovoljan i remi protiv Voždovca na Marakani, za novi trofej u domaćem šampionatu.

Jedini gol na meču postigao je Ohi Omoиžuanfo u 33. minutu, posle greške odbrane domaće ekipe i kapitena Milana Sprema koji je nespretno reagovao pred golom svoje ekipe kada se lopta odbila ka Norvežaninu..

Zvezda je u 49. minutu postigla i drugi gol na utakmici, učinio je to Milan Gajić, ali je pogodak poništen posle intervencije VAR-a, pošto se u ofsajd poziciji našao El Fardu Ben koji je pre udarca Gajića stajao ispred golmana.

Na tabeli Super lige Srbije Zvezda vodi sa 97 bodova, ima pet više od drugoplasiranog Partizana, koji meč protiv Voždovca na gostovanju igra u ponedeljak.

Napredak je upisao i šesti poraz u plej-ofu i nalazi se na osmom mestu sa 37 bodova.

U poslednjem kolu crveno-beli dočekuju Voždovac, a kruševački tim gostuje Čukaričkom.