Fudbaleri Crvene zvezde vratili su se na lidersku poziciju u Superligi Srbije, pošto su danas u utakmici 10. kola kao gosti savladali Voždovac 2:0 (1:0).

Na mestu gde su minule sezone praktično izgubili titulu crveno-beli su slavili golovima Mičela Donalda u 40. minutu iz slobodnog udarca i Gelora Kange u 90. minutu.

Istovremeno, Partizan je u Humskoj savladao Radnicki iz Niša 3:1 (2:0), golovima povratnika Zorana Tošića u 32, Marka Jankovića u 45. i prvencem Ognjena Ožegovića u 72, dok je jedini pogodak za Nišlije postigao Milan Pavkov u 59. minutu.

U preostalim današnjim mečevima postignuti su sledeći rezultati: Bačka - Čukarički 2:3, Mačva - Radnik 4:0, Spartak - Mladost Lučani 3:3, Borac Čačak - Rad 3:1, Javor - Zemun 0:1. Crvena zvezda vodi na tabeli sa 22 boda, isto koliko ima i Vojvodina, s tim da Novosađani imaju dve utakmice više, Partizan ima 19, takođe sa dve utakmice manje, a zatim slede Spartak, Voždovac i Radnički iz Niša sa po 18 bodova.