Fudbaleri Partizana odigrali su nerešeno 1:1 na gostovanju Sočiju u 3.kolu kvalifikacija za Ligu konferencija.

Partizan je tako ostvario povoljan rezultat u Rusiji, pred revanš koji će se za sedam dana igrati u Beogradu.

Nije bilo mnogo prilika u Sočiju, a domaćin je poveo u 66. minutu posle loše odluke sudija.

Ovo je za crno-bele verovatno bila najteža utakmica u dosadašnjem delu sezone, ali ekipa Aleksandra Stanojevića želi da se u Beograd sa pozitivnim rezultatom.

TOK MEČA:

DRUGO POLUVREME:

90 + 1 minut - Velika šansa za Soči, srećom udarac odlazi preko gola očigledno povređenog Živkovića

90. minut - Utakmica je produžena 5 minuta

86. minut - Domaćin pritiska u finišu, Rusi žele pobedu na svom terenu.

80. minut - Otvoren meč, napadaju i jedni i drugi.

75. minut - Stanojević pravi trostruku izmenu. U igri su Jojić, Holender i Lutovac izašli su Natho, Pantić i Lazar Marković

73. minut - GOOL 1:1, Rikardo! Partizanov golgeter se najbolje snašao u gužvi, nakon centaršuta Lazara Markovića i doneo zasluženo izjednačenje crno-belima.

70. minut - Domaćin okuražen nakon spornog penala, želi još jedan gol

63. minut - GOL 1:0, Noboa. Vujačić je napravio prekršaj na ivici kaznenog prostora. Sudija je najpre pokazao na slobodan udarac , a nakon konsultacije sa pomoćnim sudijom promenio odluku i pokazao na belu tačku. Usledili su burni burni protesti crno-belih , ali uzalud. Noboa siguran sa kreča

60 minut - Prve promene na meču. Soči vodi!

57. minut - Domaćin konkretniji, više napada, ali bez pravih prilika.

52. minut - Pao je Danilo Pantić a igrači Sočija nisu želeli da izbace loptu van terena. Imali su kontru koja se završila u naručju Aleksandra Popovića. Mladi golman izbacio loptu u aut baš pred noge Stanojevića koji je loptu u besu šutnuo sa strane i dobio žuti karton zbog prigovora.

49. minut - Opasna situacija pred golom Sočija, nakon centaršuta Natha, crno-beli su tražil penal nad Rikardom, ali ništa od toga

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

PRVO POLUVREME:

44. minut - Barać dobija žuti karton nakon neopreznog starta nad Živkovićem

42. minut - Dobar pokušaj Lazar Markovića, snažan šut, ali preko gola.

38. minut - Opasan napad domaćina po desnoj strani, Popović pravovremeno reaguje na centaršut i hvata loptu u svom petercu.

35. minut - Urošević je dobio žuti karton

33. minut - Slično igraju i jedni i drugi, obostrano otvorena utakmica .

25 . minut - Stativa za Soči, slična situacija kao kod prečke Lazara Markovića, centrirao je Dugandžić lopta dobila čudnu putanju, prevarila Popovića i završila na stativi. Opasnost je otklonio Saničanin.

22. minut - Partizan je preuzeo inicijativu, ali bez pravih prilika

17. minut - Velika prilika za Soči. Nakon konfuzije u odbrani Partizana lopta dolazi do levog beka Margašova koji iz sjajne pozicije šutira ali Popović još bolje brani.

12. minut - Dobar pokušaj Calagova sa distance, brani Popović.

9. minut - Domaćin ima više loptu u nogama, Partizan vreba iz kontre.

5. minut - Natho je dodao do Lazara Markovića koji je čini hteo da centrira ka Rikardu ali je lopta dobila čudan efe i pogodila prečku.

4. minut - Miran početak utakmice

1. minut - Utakmica je počela

SASTAVI:

Soči: Zabolotnji, Margašov, Barać, Rodrigao, Prokin, Terekov, Popov, Noboa, Caljagov, Burmistrov, Dugandžić.

Klupa: Adamov, Džanaev, Jusupov, Vorobjev, Barsov, Kolmakov, Angban, Jurganov, Žoaozinjo, Mamana, Zaika.

Partizan: 4-2-3-1 Popović- Živković, Saničanin, Vujačić, Urošević- Zdjelar, Šćekić- Marković, Natho, Pantić- Rikardo.

Klupa: Stevanović, Holender, Pavlović, Baždar, Ostojić, Brežančić, Milovanović, Terzić, Jojić, Lutovac, Smiljanić.

Trener fudbalera Partizana Aleksandar Stanojević rekao je u najavi meča da njegova ekipa ne može da bude favorit protiv petoplasiranog tima iz ruskog prvenstva.

"Mi smo povlašćeni u žrebu, jasno je kakav nam je s te strane status u Evropi, imamo više iskustva. Ali, ne možete da budete favorit protiv kluba koji je bio na četiri boda od drugoplasirane ekipe u jakoj ruskoj ligi. Vidite kakav stadion imaju, kakve uslove, koliko ulažu...", rekao je Stanojević na konferenciji za novinare.