Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Spartak u Subotici 3:1 (2:1) u meč 3. kola Superlige Srbije.

Šampion Srbije poveo je u petom minutu drugim ovosezonskim prvenstvenim golom Mirka Ivanića, izjednačio je Spartak autogolm Pankova u 26. minutu, a konačan rezultat postavio je El Fardu Ben. On je u 39. minutu zatresao mrežu, gol je najpre poništen zbog ofsajda, ali je nakon konsultacija sa VAR sobom utvrđeno da napadač Beograđana nije bio u nedozvoljenoj poziciji.

Zvezda je ovom pobedom nastavila niz od tri trijumfa nakon počwtnog remija sa Vojvodinom. Četa trenera Dejana Stankovića tako je na najbolji mogući način najavila duel sa Šerifom u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Sa druge strane Spartak, posle tri meča ima samo bod.

TOK MEČA:

90+3. minut - Kraj utakmice

90.+1. minut - GOOOOOOOL 1:3 - Krstović! Katai je dugo vukao loptu, zatim vratio loptu mladom napadaču, koji je savladao Dujmovića. VAR je potvrdio da je gol regularan

88. minut - Katai je pogodio stativu, a zatim je Krstović promašio iz neposredne blizine

74. minut - Dobar udarac Falka i odbrana Dujmovića

60. minut - Ovaj pokušaj Kange je išao u okvir gola, ali je golman Dujmović bio spreman

50. minut - Dobra prilika za Zvezdu, ali posle asistencije Kataija, Krstović iz ne baš lagane situacoje ne uspeva petom da ubaci loptu u mrežu

46. minut - Utakmica je nastavljena

45+2. minut - Kraj prvog dela

39. minut - GOOOOOOL 1:2, Ben! VAR je doneo Zvezdi gol, koji je u prvom momentu poništen, ali je posle gledanja snimka utvrđeno da ben nije bio u ofsajdu

26. minut - GOOOOOOOOOOL 1:1, autogol Pankova! Šimura je povukao loptu pronašao Srećkovića, a potom je Pankov pogrešio i savladao Gordića

18. minut - Kanga je uposlio Gajića, usledio je centaršut ka Ivaniću, ali ovaj glavom nije bio precizan.

10. minut - Zvezda ima inicijativu i opasnija je po gol

5. minut - GOOOOOOL 0:1, Ivanić! Kombinovali su Rodić i Katai, a zatim je usledio precizan udarac Ivanića

1. minut - Utakmica je počela