Fudbaleri Engleske posle produžetaka plasirali su se u finale Evropskog prvenstva.

Na londonskom Vembliju, domaćin je preokretom pobedio Dansku 2:1 (1:1) i zakazano meč za titulu sa Italijom.

Dugo će se pričati o ovom meču, pošto je "Gordi albion" nastavio da sanja dugo čekanu titulu nakon spornog penala u 104. minutu.

Rahim Sterling je pao u naletu, a holandski arbitar Dani Makeli nije imao dilemu da ga je srušio Mele, što je potvrdio VAR.

Udarac Harija Kejna sa "bele tačke" je odbranio najbolji pojedinac meča Kasper Šmajhel, ali je bio nemoćan posle odbitka i kapiten Engleske je odveo domaćina u finale.

Prethodno, regularnih 90 minuta završeni su bez pobednika – 1:1.

Prvo je Mikel Damsgor pogodio iz slobodnog udarca u 30, da bi njegov saigrač Simon Kjer postigao autogol devet minuta kasnije.

Tako je bilo sve do pomenutog spornog momenta, pre nego što je Kejn odveo Englesku u prvo finale posle 55 godine i Mundijala baš u toj zemlji.

Super-uzbudljiv meč viđen je u Londonu, koji je sadržao sve parametre modernog fudbala, ali ne i nadljudsku snagu da se odigra u najvišem mogućem ritmu 120 minuta.

Bar Danska nije mogla, čime je stavila tačku na najlepšu priču Evropskog prvenstva...

Engleska je furiozno krenula, odmah stvorila nekoliko šansi, ali je Sterling bio dekoncentrisan.

I kada se činilo da "Gordi albion" ima sve, usledio je protivudar.

Opuštanje u odbrani domaćina, Danci su kaznili tako što su prvo sa dva udarca najavili vođstvo.

Za treći Džordan Pikford nije imao rešenje. Mikel Damsgor je poslao "bombu" u gol Engleza iz slobodnog udarca, koji su matirani posle skoro 800 minuta.

Međutim, nije dugo trajalo slavlje gostiju...

Već za nekoliko minuta Sterlingu je Šmajhel odbranio zicer, a devet minuta posle gola nije mogao ništa.

Bukajo Saka je pobegao odbrani Danske i naterao Kjera na autogol, koji je to učinio samo kako bi sprečio Sterlinga da je ubaci u mrežu.

Oba tima su pokušala u nastavku da nastavi istom, jakom dinamikom, ali kako je meč odmicao sve više je padao.

To je i normalno, s obzirom da je finiš turnira, ali i da se igrao nestvaran tempo do tada...

Danci su polako padali, Andreas Kristensen i Tomas Dilejni su morali napolje, ali je Kasper Šmajhel činio čuda.

Skidao je udarce Megvajera (dva puta), među kojima jedan praktično iz gola, pa Kejna u produžetku, između toga i zicere Sterlinga, čak i penal, ali više od toga nije mogao.

Ostao je sam na borbenom polju kao Leonida, poslednji da se časno bori i pošteno "pogine".

Tako je i bilo na kraju...

Danci idu sa turnira podignute glave, možda sa gorkim ukusom zbog penala, dok Englezi stižu pred vrata raja.