Fudbaleri Juventusa pobedili su večeras na gostujećem terenu Romu sa 2:1 u 19. kolu Serije A.

Golove za "staru damu" postigli su Merih Demiral u 3. i Kristijano Ronaldo u 10. minutu, dok je strelac za Romu bio Dijego Peroti u 68. minutu.

Samo deset minuta igre bilo je dovoljno Juventusu da dodje do prednosti od dva gola. Najpre je Paulo Dibala centrirao iz slobodnog udarca, loptu je primio Demiral i šutirao u desni ugao za 1:0.

Samo nekoliko minuta kasnije Žordan Veretu je napravio prekršaj, što je rezultiralo sviranjem jedanesterca za Juventus.

Siguran izvodjač bio je Ronaldo, koji je duplirao prednost svog tima.

Do kraja prvog dela igre priliku da smanji zaostatak imao je Lorenco Pelegrini, ali je njegov šut izblokiran.

Drugo poluvreme donelo je veliku šansu za Edina Džeka, ali je fudbaler Rome pogodio stativu.

Tri minuta kasnije usledio je novi jedanaesterac, ali ovog puta za igrače Rome. Peroti je šutirao u levu stranu i pogodio, te smanjio zaostatak Rome.

Završnica je donela novo uzbudjenje, najpre je Ronaldo šutirao glavom, ali je lopta završila pored gola. Gonzalo Iguain pogodio je gol Rome, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

I srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov našao se u prilici, šutirao je glavom, ali je golman Juventusa uspeo da sačuva svoj gol, te se od samog kraja rezultat nije menjao.

"Stara dama" se posle 19 utakmica nalazi na prvom mestu, s 48 bodova, dok je Roma na petoj poziciji, uz 35 bodova.

U sledećem kolu Juventus će dočekati fudbalere Parme, dok će Roma biti domaćin Laciu.