Fudbaleri Srbije na svom terenu dočekali su selekciju Ukrajine.

U poslednjem, osmom kolu, kvalifikacija za EURO 2020, na stadionu „Rajko Mitić” su se od 15 sati sastale Srbija i Ukrajina. Utakmica je završena rezultatom 2:2.

Tadić je u 9. minutu bio precizan i izveo penal za prednost. Međutim, Jaremčuk je u 31. minutu uspeo da izjednači - glavom je napadač Ukrajine iskoristio prostor između defanzivaca Srbije i glavom doneo izjednačenje.

U 56. minutu Srbija je ponovo povela. Mitrović je postigao 34. gol za reprezentaciju, a deseti u ovim kvalifikacijama.

U 93. minutu Portugal je uspeo da izjednači na 2:2.

Da bi direktno prošli na šampionat Starog kontinenta “orlovima” je danas bila neophodna pobeda u Beogradu, ali i da se nadaju da Portugalija u Luksemburgu neće doći do tri boda. Međutim, meč u Luksemburgu je pred kraj, a rezultat je 2:0 za Portugal.

Stadion: Rajko Mitić. Sudija: Bobi Maden (Škotska)

Srbija: Rajković - Milenković, Nik. Maksimović, Kolarov, Rodić - Gudelj, Nem. Maksimović - Tadić, Lajić, Radonjić - Mitrović.

Ukrajina: Pjatov - Karavajev, Krivcov, Matvijenko, Mukolenko - Sidorčuk - Cigankov, Kovalenko, Malinovski, Jarmolenko - Jaremčuk.