Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su večeras od Bajerna u Minhenu 3:0 (1:0) u utakmici 1. kola B grupe Lige šampiona pred 70.000 gledalaca na Alijanc areni, među kojima je bilo više od 5.000 zvezdaša.

Golove za Bavarce postigli su Kingsli Koman u 33, Robert Levandovski u 80. i Tomas Miler u 90+1minutu.

Francuz je postigao gol posle asistencije Ivana Perišića i greške Žandera, koji je zaboravio da ga isprati, a Poljak je iskoristio jedno loše uklizavanje Marka Gobeljića. Zvezda je samo dva minuta ranije imala veliku šansu da izjednači, ali je odličan udarac Marka Marina završio pored stative.

Na kraju Miler je postigao pogodak posle naivne reakcije Zvezdine odbrane nakon slobodnog udarca Tijaga Alkantare. Prethodno, u prvom meču grupe Olimpijakos i Totenhem odigrali su 2:2. U 2. kolu, 1. oktobra sastaju se Crvena zvezda - Olimpijakos i Totenhem - Bajern.

DRUGO POLUVREME:

90. minut - GOL za 3:0! Strelac rezervista Tomas Miler.

82. minut - Poslednja izmena koju pravi Milojević, meč je završen za Matea Garsiju, a u igri je Aleksa Vukanović.

80. minut - GOL! 2:0, Levandovski! Pokušao je poljski napadač da doda loptu, Žander je uklizao, i opet se vratila lopta Levandovskom koji je spretno zatresao mrežu.

78. minut - Odličan napad, Garsija se izborio za loptu, dodao do Boaćija, on ju je odložio za Marina, a kapiten je sjajno gađao Nojerov gornji levi ugao i bio vrlo malo neprecizan.

70. minut - Drugu izmenu pravi Vladan Milojević i osvežio je napad, pa je uveo Ričmonda Boaćija umesto Milana Pavkova.

65. minut - Zvezda je imala sreće, Perišić je prebacio Borjana i pogodio prečku, a Levandovski u nastavku akcije loptu poslao iznad prečke.

63. minut - Zvaničan podatak: 70.000 gledalaca na Alijanc areni.

62. minut - Prva izmena u našem timu, na terenu je Miloš Vulić umesto Dušana Jovančića.

61. minut - Dobra šansa, Van la Para je mogao opasnije da ugrozi Nojera, šutirao je iskosa sa leve strane daleko od gola.

55. minut - Odlično je bio postavljen Borjan i uz dodatni napor zaustavio pokušaj Perišića.

54. minut - Marin je maestralno proigrao Garsiju koji je izborio korner, ali posle nije bilo veće opasnosti po Nojera.

52. minut - Levandovski je iz slobodnjaka sa dvadesetak metara šutirao preko živog zida, ali i preko Borjanove prečke.

46. minut - POČELO JE DRUGO POLUVREME!

PRVO POLUVREME: Bajern Minhen - Crvena zvezda 1:0

45. minut - Sudija Bobi Meden iz Škotske produžio je prvo poluvreme za jedan minut.

44. minut - Još jedan udarac sa distance, ovaj put je probao Kutinjo i poslao loptu malo pored Borjanove leve stative.

40. minut - Poništen gol Bajerna, sasvim opravdano, zbog ofsajda. Ostaje 1:0 na Alijanc areni.

39. minut - Šutirao je Levandovski opet sa distance, Borjan siguran.

34. minut -GOL - 1:0! Poveo je Bajern tako što je Perišić centrirao sa leve strane, a Koman glavom sa ivice peterca prosledio loptu u mrežu.

33. minut - Opasno je bilo... Odbila se lopta do Perišića koga je Gobeljić sjajno izblokirao.

23. minut - Lep potez Jovančića, okrenuo se oko sebe i izbacio Garsiju koji ipak nije uspeo da probije po desnom krilu.

21. minut - Natrčao je Kutinjo na odbijenu loptu i sa ivice kaznenog prostora ju je iz prve poslao malo iznad prečke.

19. minut - Odlično uklizavanje Žandera, a posle toga je Degeneku morala da se ukaže lekarska pomoć i vratio se u igru.

16. minut - Uzvraća Zvezda na Alijanc areni! Marin je u kontri sa levog krila ušao u sredinu, lopta je došla do Pavkova koji je sprečen u nameri da ugrozi Nojera.

Delije izviždale himnu Lige šampiona

Navijači Crvene zvezde i novu sezonu otvorili su zvižducima himni Lige šampiona uoči utakmice protiv Bajerna u Minhenu. Na taj način nastavljena je praksa zvižduka, jer je UEFA primila kosovski savez. Na Alijanc areni ima više od 5.000 Delija i veoma su bučni, toliko da se domaći navijači skoro i ne čuju.

14. minut - Udarac Kutinja po zemlji u golmanov donji desni ugao, siguran je Borjan.

11. minut - Opasno su kombinovali Kutinjo i Levandovski na ivici kaznenog prostora, ali je Žander pravovremeno intervenisao i sprečio poljskog napadača da šutira.

10. minut - Lopta je skoro sve vreme u nogama nemačke ekipe, s tim da nema ozbiljnije pretnje za Borjana.

7. minut - Novi napad Bajerna, ali uzvraćaju Zvezdini igrači koji su ove večeri u kompletno teget opremi za evropske mečeve. Najpre je Degenek zaustavio pokušaj Levandovskog, dok je u kontri Van la Para nešto jače proigrao Marina pa je izostala opasnost po Nojera.

3. minut - Bajern je prvi zapretio... Levandoski je sa levog krila odigrao povratnu za Tolisa čiji je udarac sa distance izblokirao Milunović.

21:00 - 1. minut - Meč je upravo počeo! Sjajna podrška "Delija" koje su od početka glasnije od domaćih navijača i iza Borjanovog gola bodre momke.

20:43 - Igrači Zvezde ovacijama pozdravljeni po izlasku na teren.

20:30 - Ostale utakmice: Zvezdina "B" grupa: Olimpijakos - Totenhem 2:2 (Podens 44, Valbuena 54p - Kejn 26 p, Lukaš 30), Grupa A: Briž - Galatasaraj 0:0, PSŽ - Real (21),

Delije se sukobile sa nemačkom policijom u metrou

Pred utakmicu Crvene zvezde i Bajerna, u okviru Lige šampiona, dogodio se incident u minhenskom metrou. Navijači Crvene zvezde koji su u korteu krenuli od centralnog trga ka Alijanc areni sukobili su se u metrou sa nemačkom policijiom. Sukob je bio najpre verbalne prirode sve do trenutka kada je jedan od navijača Zvezde bacio flašu na nemačku policiju koja je odmah reagovala i napala pendrecima Delije.Sve se brzo smirilo, policija je Delije bukvalno uterala u metro i poslala ih na utakmicu.

Grupa C: Dinamo Zagreb - Atalanta (21), Šahtjor - Mančester siti (21),

Grupa D: Atletiko Madrid - Juventus (21), Bajer - Lokomotiva (21)

19:50 - Pojavili su se zvanični sastavi za dugo čekani duel, Milojević bez iznenađenja, Kovač sa Ivanom Perišićem od starta.

Sastavi timova:

Stadion: Alijanc arena (Minhen), Sudija: Bobi Mejden (Škotska) BAJERN: Nojer - Kimih, Zule, Pavar, Ernandez - Toliso, Tijago - Koman, Kutinjo, Perišić - Levandovski. CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Degenek, Milunović, Žander - Kanjas, Jovančić - Garsija, Marin, Van la Para - Pavkov.