Maestralni srpski košakaš vodio je Nagetse do 10. vezanog trijumfa protiv Lejkersa.

Košarkaši Denver Nagetsa napravili su nestvaran preokret u drugoj utakmici plej-of serije protiv Los Anđeles Lejkera i tako poveli sa 2:0.

Uspeli su da nadoknade čak 20 poena zaostatka i zabeleže 10. vezani trijumf protiv slavnih Lejkersa 101:99.

Pobedu Nagetsima doneo je Džamal Marej, koji je u poslednjem napadu na meču pogodio uz zvuk sirene.

Od samog starta utakmice bilo je jasno da su Lejkersi silno motivisani da konačno prekinu crnu seriju protiv Denvera.

Tandem Dejvis - Džejms dominirao je od starta meča, s druge strane, Denver je u prvoj četvrtini držao u životu Nikola Jokić koji je već u prvoj deonici uspeo da upiše dabl-dabl učinak (10 poena, 10 skokova, jedna asistencija i dve ukradene lopte).

Međutim, na krilima Entonija Dejvisa i Dianđela Rasela koji je pogodio 6 trojki iz sedam pokušaja, Lejkersi su u finišu prvog poluvremena stigli do velikih 15 poena poena prednosti (59:44).

Dejvis je u prvom poluvremenu dominirao, ubacio je čak 24 poena uz šut iz igre 11/12.

Dominacija gostiju nastavila se i na startu treće četvrtine, pa su Lejkersi vrlo brzo došli i do najveće prednosti na meču - +20 (68:48).

Ipak, sredinom treće deonice Jokić preuzima stvari u svoje ruke. Nagetsi se konačno bude, na krilima Jokića i Portera prave sjajnu seriju i uspevaju da smanje zaostatak 79:69.